Dobrá zpráva pro Slavii! Sor po dlouhé době trénoval naplno jako dřív a nedumal nad tím, jestli ho něco bolí

Dobrá zpráva pro Slavii! Sor po dlouhé době trénoval naplno jako dřív a nedumal nad tím, jestli ho něco bolí
OBSAHUJE VIDEO

Slavii chybí proti Ballkani z užšího kádru pouze čtyřlístek Hromada, Jurečka, Nikl a Šmiga, jinak půjde do pátého duelu skupinové fáze Evropské konferenční ligy se stejným kádrem jako na nedávné úspěšně zvládnuté derby.

Atmosféra v týmu se v poslední době době zlepšila, což potvrdil i hlavní trenér Jindřich Trpišovský. "Museli jsme se rozdělit na dvé půlky, protože část kádru musela zůstat v Praze. Tak jako v každém sportu, po úspěšných zápasech je atmosféra vždycky mnohem lepší, než když se vám nedaří. Na druhou stranu i když se nám nedařilo, tak jsme museli přepnout ze zápasu na zápas. To, že se nám podaří tři zápasy, nám nepomůže. Musíme do utkání vstoupit dobře, vnímat ofenzivní kvalitu soupeře a nelétat v dimenzích od špatného k výkonu k lepšímu a naopak. Na podzim nám chybí konzistence výkonů po delší časový úsek," informoval na webu slavia.cz šestačtyřicetiletý odborník z vršovické Fortuna arény.

Renomovaného trenéra mrzí, že nemůže využít Václava Jurečku s Jakubem Hromadou a nemít je do venkovního evropského dvojzápasu považuje při jejich formě za obrovskou nevýhodu. "Jediné pozitivum je, že budou na ligu odpočatí a nemusí cestovat, takže budou připravení. V momentálním rozpoložení nás to ale mrzí hodně. Na druhou stranu máme dost hráčů na to, aby je dokázali zastoupit a zápas i soupeř budou úplně jiní. Hrají jiný styl fotbalu. Oproti nedělnímu zápasu nejsou tak fyzicky vybavení, hrají z většího bloku, nechávají po ztrátě míče dva až tři hráče nahoře. Budeme se snažit, aby změn bylo co nejméně, a využili jsme rozpoložení hráčů, kteří nastoupili," doplnil exliberecký odborník, který rozjel profesionální kariéru ve Viktorii Žižkov.

Kolik variant má trenérský štáb k jejich nahrazení: Christ Tiéhi je jistotou, u Yiry Sora ještě panuje otazník. "U Kuby Hromady je to asi jasné, vychází to na Christa Tiéhiho. V útoku je variant víc. U Yiry je to otazník. V pondělí a úterý trénoval po dlouhé době jako dřív v plném pohybu a aktivně i s rychlými změnami směru. Nedumal nad tím, jestli ho něco bolí. Je to hráč pro evropské zápasy, podával tam nejlepší výkony, což se mu v poslední době moc nedařilo. Je otázka, na kolik je to zapříčiněné jeho zdravotním stavem. Je to varianta do zápasu. Budeme s ním ještě sedět po tréninku. Nepovedlo se mu to ani v Kluži ani na Dukle. Má ale mimořádnou kvalitu a potřebujeme, aby nám pomohl," zakončil na konto dvaadvacetiletého rodáka z nigerijského Lagosu Trpišovský.

Zatímco v uplynulém ročníku EKL mladík s cenovkou pět milionů eur doslova řádil, v právě probíhající pohárové sezoně už to tak není a ve dvou střetech proti Kluži toho (na rozdíl od dvou branek gibraltarskému celku St Joseph's) moc nepředvedl.

Douděra o třech bodech nepochybuje: Musíme si udržet nasazení i atmosféru v kabině a pak věřím, že nebude o čem