Exostravský Smetana už úřaduje v Jihlavě: Vnímám, že v kádru je řada hráčů, kteří mají velký potenciál růstu

Exostravský Smetana už úřaduje v Jihlavě: Vnímám, že v kádru je řada hráčů, kteří mají velký potenciál růstu

Jihlava představila poslední říjnový čtvrtek nový realizační tým, který na Vysočině vystřídal štáb Jana Kameníka, jenž u aktuálně osmého týmu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY skončil uprostřed týdne.

Novým hlavním trenérem se stal bývalý šéf Baníku Ostrava Ondřej Smetana, který bude v novém prostředí spolupracovat s trojicí Michal Vávra, Michal Veselý a Tomáš Pokorný, jenž dohlédne na brankáře.

Proč klub vsadil právě na Smetanu? "Chtěl jsem přivést mladého progresivního trenéra a líbila se mi práce, kterou Ondřej Smetana odváděl v Ostravě. Přestože šlo o jeho premiérové angažmá v I. lize, tak se s Baníkem prezentoval velmi zajímavým ofenzivním fotbalem a bojoval o pohárové příčky. V pozici sportovního manažera klubu je mojí povinností hledat adepty na pozici kouče prvního týmu, k čemuž potenciální uchazeče potřebuji blíže poznat. I proto jsem se s Ondřejem v uplynulých měsících několikrát sešel. Zjistil jsem, že máme podobný náhled na fotbal a že by naší klubové vizi mohl pomoci. Kvituji, že jde o velmi ambiciózního a pracovitého trenéra. Věřím, že může pomoci FC Vysočina, tak i my jemu do další trenérské dráhy," vysvětlil svou volbu předseda představenstva Lukáš Vaculík, jehož slova nabídly stránky fcvysocina.cz.

Nový kormidelník, jenž má před sebou sobotní debut na horké příbramské půdě, se na svou třetí misi v dospělém fotbale moc těší a druholigové angažmá za žádný sešup dolů nepovažuje. "Stále jsem ještě mladým trenérem a moc dobře si uvědomuji, kolik je v Česku profesionálních klubů a jak velká konkurence panuje mezi trenéry. Navíc FC Vysočina je pro každého českého kouče rozhodně dobrou adresou. Pauza na mne byla dlouhá, už mi trénování a atmosféra ligových zápasů chyběly. Nejdu do neznámého prostředí, protože jsem Jihlavu několikrát viděl a pokládám ji za zajímavý klub ve fungujícím fotbalovém prostředí," ocenil svého nového zaměstnavatele čtyřicetiletý expert, jenž v průběhu podzimu absolvoval stáž ve slovutném AC Milán.

Pokud jde o jeho trenérskou filozofii, na co se mohou jihlavští fanoušci těšit? "Hráčům jsme na úvodním seznámení a představení kladl na srdce důraz na ofenzivu, vytváření šancí a gólovou produktivitu. Chci, aby hráli ve vysoké intenzitě a náročně. To jsou herní atributy, o které bychom se chtěli opírat a které mí svěřenci uslyší často. A samozřejmě – chceme být výsledkově úspěšní. Vnímám, že v jihlavském kádru je řada hráčů, kteří mají velký potenciál růstu," zakončil bývalý stratég Vítkovic, jenž byl bez angažmá od svého červnového konce na Bazalech.

Vitík s Kovářem ještě nejsou na velký fotbal připravení. Pozice Priskeho? Já bych začal čistkou v kádru, říká Pulpit o Spartě