Vitík s Kovářem ještě nejsou na velký fotbal připravení. Pozice Priskeho? Já bych začal čistkou v kádru, říká Pulpit o Spartě

Vitík s Kovářem ještě nejsou na velký fotbal připravení. Pozice Priskeho? Já bych začal čistkou v kádru, říká Pulpit o Spartě
ROZHOVOR

Rozčarování, zlost a zmar. Takové pocity stále převládají ve fanoušcích Sparty, kteří jen těžce koušou nedělní porážku 0:4 v derby na Slavii. Jaký názor má na výkon Letenských ostřílený trenér Martin Pulpit? A jak podle něj dopadne souboj Interu s Plzní? Nejen o tom hovořil ve svém tradičním hodnocení pro eFotbal.cz.

Co jste říkal na to, jakým způsobem Slavia porazila Spartu?
Pro Spartu to bylo velké vystřízlivění. Byť Slavia měla deset hráčů mimo, rozdíl ve hře obou týmů byl diametrální.

Jak je ale možné, že Slavia přejela Spartu i v tom základním prvku, tedy v nasazení?
Musím říct, že chtíč Slavie byl tentokrát neuvěřitelný. Byla lepší úplně ve všem. Od úvodního hvizdu šlo z ní jasně cítit, jak moc chce tenhle zápas vyhrát. Na Spartě jsem to bohužel neviděl.

Srazil hosty do kolen už první gól, který padl po hrubé chybě Martina Vitíka? 
Já si hlavně myslím, že Martinova kariéra by nahoru měla jít pozvolna. Na velký fotbal není ještě připravený. Stejně jako brankář Matěj Kovář. Sparta si vždycky zakládala na kvalitním gólmanovi, já si ale troufám tvrdit, že od doby Honzy Stejskala tam opravdu výrazná osobnost mezi tyčemi už nebyla. Proto nechápu, že Sparta takhle zametla s Florinem Nitou. Teď je v bráně mladý Kovář, který se v derby podílel hned na třech inkasovaných gólech. To je opravdu dost.

Rozumíte tomu, proč ho Sparta vůbec přivedla?
Moc ne. Už v té době jsem říkal, že místo pátého gólmana měla přivést kreativního záložníka.

Pokud byste Spartu vedl vy, nechal byste Kováře derby dochytat?
To je těžká otázka. Odpovědět by na ni měl spíš trenér gólmanů, ne já. Na rovinu ale říkám, že já bych takto nepřipraveného brankáře do derby vůbec nenasadil.

Co se podle vás bude dít, pokud Sparta vybouchne i za 14 dní v Plzni? Měl by v takovém případě být trenér Brian Priske odvolán z funkce?
Odpovím trochu jinak. Fanoušci Sparty řeší neustále trenéra a management, ale já to vezmu z jiné strany. Kdy jindy by se měli hráči vyhecovat, když ne proti Slavii? Jejich přístup byl tím největším zklamáním. Proto bych začal tím, že bych v kabině provedl velkou čistku. Chyba se stát může, o tom fotbal je. Co si ale hráči Sparty v derby dovolili, že ho zabalili už v páté minutě, to se prostě stávat nesmí, to se na mě nezlobte.

Ukázala Slavia, že v žádné krizi nebyla a není?
Pokud otočíte o deseti lidech zápas s Mladou Boleslaví a pak nasázíte za poločas čtyři góly v derby, tak se o žádné krizi mluvit vážně nedá. A to i když Sparta domácím cestu za výhrou dost usnadnila. Ještě bych však řekl jednu věc.

Povídejte…
Nejlépe o všem vypovídá výrok Honzy Bergera. Když vám takováto ikona letenských fanoušků řekne, že ho Sparta už ani nezajímá, v těch slovech je řečeno úplně všechno.

Pojďme ještě k Brnu a Jakubu Řezníčkovi, který hattrickem proti Pardubicím dorovnal Stanislava Tecla na čele střelecké listiny. Může se podle vás stát nejlepším kanonýrem celé ligy?
Když bude takhle pokračovat, stát se jím určitě může. Myslím, že mu styl Brna hodně sedí, že si ve svém věku fotbal vyloženě užívá. Zbrojovka je šťastná, že ho má. Symbióza mezi ním a klubem evidentně funguje.

Co říkáte na to, že je Brno osmé v tabulce?
Pro celou ligu bude jenom dobře, když se Zbrojovka vyhne bojům o záchranu. Takový klub by se měl v nejvyšší soutěži etablovat a ne být pořád někde na rozmezí první a druhé ligy. Myslím, že ke štěstím fandům chybí už jen to, aby se zrekonstruoval legendární stadion Za Lužánkami. Jak to ale v tomhle směru vypadá, vědí jenom v Brně.

To v Jablonci se už začíná řešit pozice trenéra Davida Horejše. Měl by šéf klubu Miroslav Pelta zůstat v tomhle směru trpělivý?
Já myslím, že klíčový bude pro Jablonec víkendový zápas doma s Českými Budějovicemi. Když ho zvládnou, posunou se ke klidnému středu tabulky. Faktem je, že tým není silný jako v minulosti. Určitě má však dostatečnou kvalitu na to, aby byl na vyšších místech, než je právě teď.

A jak podle vás dopadne dnešní zápas vašeho milovaného Interu Milán s Plzní? Má Viktoria vůbec šanci na úspěch?
Větší šanci měla v tom domácím utkání, kdy Inter ve stoprocentní formě ještě nebyl. Dnes si troufám tvrdit, že je na tom podstatně lépe. Třeba ve druhé půli na Barceloně předvedly oba týmy skvělý fotbal, na to byla radost se koukat. O víkendu Inter gólem v páté minutě nastavení zvítězil ve Florencii, navíc když teď porazí Viktorku, zajistí si tím postup ze skupiny. I z tohoto pohledu to tam Plzeň bude mít nesmírně těžké.

Před domácím zápasem Plzně s Interem jste správně tipoval výhru hostů v poměru 2:0. Jak to dopadne tentokrát?
Řekl bych, že Inter zvítězí 3:0.  

Čtyři hráči milánských Nerazzurri, kteří by měli pro defenzivu Viktorie znamenat ve středu večer největší nebezpečí