Strašně cenná vlastnost drzouna Lingra? Může zkazit devět míčů za sebou a stejně si jde pro ten desátý...

Strašně cenná vlastnost drzouna Lingra? Může zkazit devět míčů za sebou a stejně si jde pro ten desátý...

Čtyřiadvacetiletý ofenzivně laděný Ondřej Lingr? Ve FORTUNA:LIZE, v níž k tomuto datu udeřil čtyřikrát, sice zatím není produktivní jako v uplynulém ročníku, nicméně v Evropské konferenční lize už svou gólovou bilanci překonal. Důležitou venkovní výhru s Ballkani vystřelil právě on.

Šest soutěžních branek není na křídelníka špatná bilance. Tím spíš, že toho dosáhl v rámci pouhých dvanácti pobytů v základní sestavě sešívaného "S".

I když exkarvinský expres s číslem 32 na zádech není na place pořád, Jindřich Trpišovský tvrdí, že je pro tým strašně důležitý...

"I proto jsme ho nechávali na hřišti, i když jeho výkon nebyl moc dobrý. Je to ale takový momentový, vápnový hráč. Věděli jsme, že takové hráče tam musíme nechat, abychom ten gól dali. Když letí centr do vápna, je aktuálně asi nejpravděpodobnější, že dá gól on. Jeho výkon nebyl optimální v poli, gól ale dal, byl dobře na zadní tyči," ocenil jeho dobrý výběr místa renomovaný kouč, jehož názor si jde přečíst na webu slavia.cz.

Jeho silnou stránkou je úřadování v šestnáctce soupeře. Herní sebevědomí má totiž na rozdávání a nenechá se odradit ani několika dílčími neúspěchy.

"Je tam jak politý živou vodou, jak ryba ve vodě. Proto jsme ho nechávali na hřišti, díky Ewertonovi a klukům jsme si vytvořili převahu na pravé straně, situace, kdy tam ty míče létaly. To je Linžiho nejsilnější stránka, proto si ho tak cením, je to vítězný typ hráče. Může zkazit devět míčů za sebou a stejně si jde pro ten desátý. To je strašně cenná vlastnost," vyprávěl trenér aktuálně třetího týmu skupiny G.

Jak vzniklo ‚Jude Slavie‘ a ‚Polský Židi‘ a proč je to horší než ‚Smrt Spartě/Baníku‘. A proč selhává policie i LFA?