Villarreal se i po změně trenéra trápí, Betis duel ve svůj prospěch rozhodl v závěru

La Liga odstartovala v pátek své dvanácté kolo a jako první bylo k vidění poměření sil mezi Mallorcou a Espanyolem. Sobota nabídla v akci Atlétiko Madrid či Barcelonu, v neděli Real Madrid svede bitvu s Gironou a Bilbao se postaví na odpor Villarrealu.

Páteční předehrávka nenabídla příliš fotbalové krásy. Souboj dvou celků ze středu tabulky nakonec skončil smírně 1:1, což nahrálo do karet spíše domácím, kteří tak udrželi dvoubodový náskok. Skóre otevřel po změně stran Muriqi, ale Lazo dokázal stav srovnat.

První část sobotního programu favoritům vůbec nepřála. Nejprve proti předpokladům sázkařů uspěla Almeria proti Celtě Vigo, následně pak v rámci ještě většího překvapení Cadiz oloupil o všechny tři body madridské Atletico. Domácí vedli od 2. minuty, na další góly se nicméně čekalo až do poslední desetiminutovky. Nejprve se domácí dostali do dvoubrankového náskoku, pak o něj zase přišli. A když už to vypadalo, že se obě mužstva rozejdou smírně, v deváté minutě nastavení rozhodl domácí Sobríno. V podvečerním zápase pak nakonec své příznivce na domácím hřišti zklamala Sevilla, když prohrála jediným gólem s Rayem Vallecanem.

Sobotní večer uzavřelo poměření sil mezi Valencií a Barcelonou, kterou rozhodl až v nastaveném čase druhého poločasu Lewandowski.

Nedělní program odstartoval duel Osasuny s Valladolidem. Domácím se podařilo v první půli vytvořit dvoubrankový náskok díky Ávilovi a Gómezovi, který udrželi až do závěrečného hvizdu.

Bílý balet podruhé v tomto ročníku La Ligy pouze remizoval, když v domácím prostředí uhrál výsledek 1:1 proti Gironě. Skóre otevřel v 70. minutě Vinícius Júnior, ale o deset minut později srovnal s penalty Stuani.

Žlutá ponorka se i po změně trenéra trápí. V zápase proti Bilbau se neprosadila a prohrála 1:0.

Duel pohárových aspirantů rozhodl Betis dvěma góly v samotném závěru utkání. K vedení zavelel střídající Cruz, druhým gólem přispěl Iglesias.

La Liga - 12. kolo:

Mallorca - Espanyol 1:1
Branky: 48. Muriqi - 70. José Carlos Lazo

Almeria - Celta de Vigo 3:1
Branky: 52. Lázaro, 60. de la Hoz, 90 (+6). Eguaras – 25. Veiga

Cadiz - Atletico Madrid 3:2
Branky: 2. Bongonda, 81. A. Fernández, 90 (+9). Sobrino – 85. L. Hernández (vla.), 89. Félix

Sevilla - Rayo Vallecano 0:1
Branky: 61. Álvaro García

Valencia - Barcelona 0:1
Branka: 90+3. Lewandowski

Osasuna - Valladolid 2:0
Branky: 13. Ávila z penalty, 19. Gómez

Real Madrid - Girona 1:1
Branky: 70. Vinícius Júnior - 80. z penalty Stuani