Svědík po dvou penaltách Kolína soptil: Zavánělo to tendenčností, je strašné, že tu není VAR

Svědík po dvou penaltách Kolína soptil: Zavánělo to tendenčností, je strašné, že tu není VAR

Slovácko v boji o naději na postup do jarního playoff Konferenční ligy proti favorizovanému 1. FC Köln předvedlo statečný výkon. Nakonec ale byl soupeř i díky dvou penaltám v jeho prospěch zapískaným nad jeho síly.  

Právě dva pokutové kopy, které ve prospěch německého favorita nařídila trojice gruzínských sudí se staly trnem v oku trenéra domácích Martina Svědíka. Tomu se ani jeden z verdiktů nezdál. „Je strašné, že tady není VAR. Ale otázka je, jestli to (rozhodčí) chtěl. Jsem přesvědčený, že to bylo vědomě udělané. O to je to smutnější. Nikdo mě nepřesvědčí o opaku. Zavánělo to velkou tendenčností,” prohlásil na pozápasové tiskové konferenci Martin Svědík.

Zároveň ale kouč východomoravského týmu připustil, že kvalita byla celkově na straně hostí. „Hodnocení musíme začínat od našeho výkonu. Fyziologicky byl na hranici našich možností. Když to vezmu fotbalově, tak v první půlce jsme ztráceli hodně míčů, řešení útoků mohlo být lepší. Ale pozorně jsme bránili. Soupeř si po penaltě vytvořil tři příležitosti. Filip nás při první penaltě držel. Nám chyběla kvalita v dohrání ve středu pole nebo ve vápně. Třeba když mohl Doski nahrát Tomičovi do vyložené šance,” popsal na závěr svůj náhled na samotný zápas Martin Svědík, který na druhou stranu vypíchl výkon brankáře Filipa Nguyena a útočníka Ondřeje Mihálika 

Svědíka nakonec mimo jiné mrzelo, že jeho tým do Bělehradu už poletí bez šance na další postup. „Nebyli jsme daleko remízy, která by nám uchovala naději a mohli jsme jet k poslednímu zápasu s cílem se o to pokusit,” hlásil Svědík, na druhou stranu odmítl, že by jeho svěřenci mohli do hlavního města Srbska jet bez motivace. „Ta tam pořád je, jak body do národního koeficientu, tak peníze pro klub,” sliboval Svědík, že jeho tým se o dobrý výsledek příští týden rozhodně snažit bude.