V Ďolíčku je to specifické, vždycky se hraje u jedné lajny, u diváků, hlásí před vršovickým derby slávista Douděra

V Ďolíčku je to specifické, vždycky se hraje u jedné lajny, u diváků, hlásí před vršovickým derby slávista Douděra

Sešívaní mají za sebou úspěšný leč náročný výlet do Kosova, na vítězné vlně potřebují pokračovat i v lize (a v derby pro tento případ). Podle informací z týmu by mohli být k dispozici někteří čtvrteční absentéři.  

Až na derby rok staré, kde slávisté jednoznačně dominovali a v Ďolíčku spustili brankostroj, který se zastavil na konečném skóre 1:5 v jejich prospěch, jsou střetnutí v posledních letech mezi vršovickými rivaly hodně vyrovnaná. Slavie dvakrát doma vyhrála o jediný gól, v dalších dvou zápasech na Bohemce pak nicméně dominantní tým české ligy posledních let získal jeden jediný bod. A že se tam hostům hraje opravdu špatně, potvrzuje i hráč, který bude zítra zřejmě ve vršovickém derby debutovat. „Vždycky se nám tam nedařilo, je to tam takové specifické. Vždycky se hraje u jedné lajny, u diváků. Nevím, jak je to možné, ale lidi to asi přitahují. Jednou tu nepříznivou sérii musím zlomit a já věřím, že to bude v neděli,“ prohlásil pro Slavia TV David Douděra, jež doposud nastupoval v Ďolíčku jako hráč Mladé Boleslavi.

V neděli by to mohlo být o to těžší, Bohemians patří k překvapením ligy a aktuálně se sluní na pátém místě ligové tabulky. Trenérský štáb Slavie toto umístění svěřenců Jaroslava Veselého až tak nešokuje. „Řekl bych, že to není úplně překvapení, protože každý chce jít po nějaké cestě. Pokud je dobře nastavená, tak vás to v nějaký moment odmění. Řekl bych, že jsou na pátém místě zaslouženě, hodně jim pomohli výkony venku, ale v Ďolíčku zatím moc bodů nesbírají,“ zhodnotil soupeře pro Slavia TV nedělní střet asistent trenéra Trpišovského Jaroslav Köstl.

A přidal i prognózu, jak by mohla vypadat sestava, která v neděli v Ďolíčku vyběhne. Minimálně ve smyslu, že hrdinové z derby se Spartou, kteří v letadle směr Kosovo uprostřed týdne chyběli, by se mohli stihnout dát do pořádku. „Máme jenom kusy informací od kondičních trenérů, kteří zůstali v Praze. Kuba Hromada i Venca Jurečka mají nějakou obtíž, ale nemělo by to snad mít následky směrem k nedělnímu zápasu,“ prezentoval možnost rozšíření alternativ ve skládání sestavy sešívaných Köstl.