Slavia otočila vršovické derby ve svůj prospěch, Brno naložilo Liberci a Teplice řádily proti Olomouci

Zápas mezi Spartou a Slováckem padl za oběť mlze ve čtvrtečním, respektive v pátek dohrávaném, utkání evropské Konferenční ligy s 1. FC Köln a je tak odložen na 9. listopadu, ostatní zápasy 14. kola již znají své výsledky.

Baník Ostrava - Mladá Boleslav 3:1

Léčba Pavlem Hapalem na Baník funguje, pod jeho předchůdcem Pavlem Vrbou velmi nevýrazný tým si ve třetím zápase s novým koučem připsal druhou výhru (a "v rukávu" má nikoliv špatné představení v Plzni). Proti Boleslavi Baník táhli obránci, když jej dvěma góly postrčili do pohodového vedení. Nejprve Kuzmanovičův centr do sítě za Šedou hlavou poslal v prvním poločase Frydrych, na začátku toho druhého se pak po prodloužení centru Cadua střelcem prvního gólu k balonu propracoval Fleišman a dal domácím luxus dvoubrankového vedení. Které záhy třetím hřebíčkem do rakve svěřenců Pavla Hoftycha stvrdil vracející se střelec Almási. Ze strany hostů pak skóre jen korigoval v poslední minutě zápasu Mašek. Boleslav přitom neodehrála úplně špatný zápas, před gólem Frydrycha měl na noze vedení Pech, na konci prvního poločasu pak Karafiát místo srovnání skóre trefil jen brankovou konstrukci Laštůvkovy branky. Prvních patnáct druhé půle pak zápas rozhodlo.

Branky: 22. Frydrych, 52. Fleišman, 59. Almási  – 90. Mašek
FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – J. Juroška (87. Sanneh), Frydrych, Pojezný, Fleišman – Cadu (71. Jaroň), Kaloč, Tetour (80. Mišković), Plavšić – Kuzmanović (71. Boula) – Almási (80. Ji. Klíma)
FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Šimek, Suchý, Karafiát (C) – Kubista (68. Dancák) – Pech, D. Mareček (84. Stránský), Látal (58. Darmovzal), Fulnek – Ladra (84. Donát), Skalák (68. Mašek)

Jablonec - České Budejovice 3:0

David Horejš hrozbu svého odvolání z funkce trenéra Jablonce proti svému předchozímu působišti oddálil, Jozef Weber se jí pravděpodobně přiblížil. Zápas na severu Čech měl nicméně velmi jednoznačné směřování. Domácí na svého soupěře vlétli a než se Jihočeši přizpůsobili jejich tempu, měl Sejk za sebou tři velmi solidní pozice. Ani jednou se neprosadil, což Jablonci nemuselo být až tak líto, co se na konci první půlhodiny zápasu konečně trefil dlouhodobý střelecký smolař Pavel Šulc, když domácí rozebrali ťukesem obranu Budějovic a Šulc tváří tvář Janáčkovi nezaváhal. Na konci prvního poločasu sice z ojedinělé šance mohle Čolić srovnat, Hanuš ale jeho standartku (pohříchu jedinou střelu Budějovic mířící mezi jeho tyče) dokázal specifikovat. V druhém poločase už to byl v podstatě jednosměrný provoz, kde se domácí tlačili za pojistkou a ta se jim nakonec povedla v podobě Chramostou proměněné penalty po faulu Čoudka na aktivního Jovoviče. Černákův gól z nastavení byl už jen třešinkou na dortu povedeného jabloneckého výkonu.

Branky: 29. Šulc (Kratochvíl), 76. Chramosta (pen.), 90+4. Černák
FK Jablonec: Hanuš – Cools, Heidenreich, Akpudje, Polidar – Šulc (86. Surzyn), Kratochvíl, Houska (90+1. D. Souček), Jovović (80. Černák) – Sejk (86. Patrák), Chramosta (C)
Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Sladký, Králik (C), Skovajsa (46. Zajíc) – Sluka (46. Hora), Čoudek, Čavoš, Čolić (68. Matoušek) – Čmelík (80. Švec), P. Hellebrand, Potočný (58. Mršić).

Hradec Králové - Pardubice 1:3

Byť zápas čtvrtého týmu s tím beznadějně posledním měl být jednoznačnou záležitostí, na středočeském hřišti (Hradec své domácí zápasy hraje v Mladé Boleslavi) se ve východočeském derby opět potvrdilo, že tato utkání nemají logiku respektive nekončí podle papírových předpokladů. Pardubice začaly odvážně, když se ve dvou dobrých střeleckých pozicích zjevili na začátku utkání (jmenovitě Hlavatý), ani jednou ale Reichla překonat nedokázal. Následně se dostali do nadějných pozic i svěřenci trenéra Koubka, ani ti nebyli úspěšnější. Čekání na první gól v zápase tak nakonec ukončil na začátku poločasu druhého Janošek, který svým přímákem vymetl Reichlovu šibenici a poslal Pardubice do vedení. Hradec sice dokázal hrdinou posledních kol Kubalou srovnat, jejich soupeř i přesto ale věděl, že s favoritem dokáže hrát vyrovnanou hru a následně dokázal nejprve Černým a pak podruhé v utkání Janoškem strhnout vyrovnaný zápas (držení míče dopadlo 50:50) na svou stranu.

Branky: 58. F. Kubala – 50. a 76. Janošek, 71. Černý,
FC Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, Čihák, Smrž – Gabriel, Kodeš (72. Rybička), J. Kučera, Ryneš – Rada (C) (63. Koubek) – F. Kubala, Vašulín (63. O. Ševčík)
FK Pardubice: Markovič – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Janošek (89. Koukola), Hlavatý (83. Mareš), Vacek – Kostka, Helešic (77. Sychra) – Černý (C) (83. Tischler)

Zlín - Plzeň 0:3

Pokud si ve Zlíně dělali naděje, že by Ligou mistrů vyčerpaného/zklamaného soupeře mohli třeba zaskočit, poměrně významně se přepočítali. Po neúspěchu na Interu se totiž v sobotu Plzeň opět bezproblémově vrátila do svého ligového módu a s týmem ze spodku ligové tabulky si bez významnějších problémů poradila. Jindřich Staněk v její brance zřejmě největší nebezpečí řešil až za rozhodnutého stavu, když si Lukáš Kalvach ne úplně dokonale vyměřil hlavičku směrem domů a Staněk musel předvést zákrok, jinak se hrálo naprosto podle not Plzně, respekive - z hlediska produktivity - podle not ofenzivního dua Erik Jirka - Tomáš Chorý. Právě tito dva hráči se postarali svou spoluprací o všechny tři branky, když prvně jmenovaný vstřelil dvě, druhý jednu a na všechny si vzájemně asistovali. Zlín proti Plzni v sobotu večer prostě neměl šanci.

Branky: 20. a 68. Jirka, 51. Chorý
FC Trinity Zlín: Rakovan – J. Kolář, Simerský, V. Procházka (C) – Reiter (60. Bartošák), Hlinka (85. Didiba), R. Hrubý (38. Silný), Čanturišvili – Janetzký – Jawo (85. Fantiš), Y. Dramé (60. Vukadinović)
FC Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Hejda (C), Pernica, Jemelka – Bucha, Kalvach (78. Ndiaye) – Jirka (86. Kronus), Vlkanova (78. Čermák), Pilař (69. Holík) – Chorý (86. Bassey)

Brno - Liberec 3:0

Zbrojovka přivítala na své půdě Liberec a diváci se na jihu Moravy v první půli žádného gólu nedočkali. Krátce po změně stran se však ke slovu dostali domácí, kteří si poměrně snadno vytvořili dvoubrankový náskok. V 51. minutě po centru Ševčíka z rohového kopu vznikla závar ve vápně Slovanu, čehož využil Šural. O osm minut později se Brno radovalo znovu, když Souček využil špatné rozehrávky hostů a Ševčík pak vyslal míč do prázdné branky. Mezi střelce se opět zapsal i Řezníček, kterému v 72. minutě nahrál znovu Ševčík.

Branky: 51. Šural, 59. M. Ševčík (F. Souček), 72. Řezníček (M. Ševčík)
Brno: Berkovec – Hrabina, Šural, Hlavica, Granečný – F. Souček, Texl (78. Pachlopník) – Hladík (90. Matejov), M. Ševčík (85. Rogožan), Alli (85. Blecha) – Řezníček (90. Divíšek).
Liberec: Vliegen – Mikula (77. Mészáros), Talovierov, Plechatý, Preisler – Gebre Selassie (C), Červ, Valenta (58. Frýdek) – Višinský (67. M. Kozák), Rabušic (58. Rondić), Van Buren (77. Purzitidis).

Bohemians - Slavia 1:3

Vršovické derby nabídlo drama od samotného začátku. Klokanům se podařilo udeřit již ve druhé minutě, kdy se ke střele dostal Květ. Jeho puklici do pravého dolního rohu Kolář nedokázal eliminovat. Odpověď sešívaných přišla ale již o chvíli později. Centr Masopusta doletěl až na zadní tyč, kterou zavíral David Jurásek. Jeho střelu tečoval za záda Bačkovského Olayinka. Další změnu stavu přinesla třicátá minuta, kdy faulovaný Jurečka proměnil pokutový kop. Slavia zvýšila svůj náskok ve druhém poločase, kdy po přihrávce Olayinky nezaváhal Lingr. Nigerijský legionář svůj skvělý výkon potvrdil i o chvíli později, kdy zvyšoval na 1:4

Branky: 2. Květ – 3. Olayinka (D. Jurásek), 30. Jurečka (pen.), 76. Lingr (Olayinka), 79. Olayinka (Lingr)
Bohemians: Bačkovský – Köstl, Křapka, Dan. Krch – M. Dostál (71. Hála), Jindřišek (C), Petrák (46. Kovařík), Prekop – Hronek (85. Novák), Drchal (71. Mužík) – Květ (85. Hůlka).
Slavia: O. Kolář – Masopust, Kačaraba, Ousou, D. Jurásek – Douděra (71. Sor), Oscar (85. Kričfaluši), Hromada (85. Tiéhi), Olayinka – Jurečka (61. Usor) – Tecl (C) (61. Lingr).

Teplice - Olomouc 2:1

Teplice se od úvodních minut snažily uhájit svou půdu před nájezdem Olomouce, ale byl to klub z Hané, který se po čtrnácti minutách hry dostal do vedení. Standardní situaci rozehrál Zmrzlý, jehož centr využil u zadní tyče Růsek. Odpověď ze strany domácích přišla o osm minut později, kdy centr sklářů využil nadvakrát Žák. Po změně stran se Teplice nadechly k obratu a Gning po souhře s Juklem slavil přesný zásah.

Branky: 22. Žák (Gning), 61. Gning (Jukl) – 14. Růsek (Zmrzlý)
Teplice: Grigar (C) – Vondrášek, Knapík, Hybš – Hyčka, T. Kučera, Trubač (90+1. Urbanec), Jukl, Kodad – Žák (73. L. Mareček), Gning.
Olomouc: Trefil – Pokorný (46. Zifčák), Beneš, Zmrzlý – Chvátal, Breite (C) (78. Košťál), Navrátil (65. Vodháněl), Zorvan (65. Spáčil), Vraštil – Chytil, Růsek.