Před sezonou jsme si řekli, ať si o nás klidně říkají, že jsme na sestup, usmívá se opora nyní pátého Brna Šural

Před sezonou jsme si řekli, ať si o nás klidně říkají, že jsme na sestup, usmívá se opora nyní pátého Brna Šural
OBSAHUJE VIDEO

Zbrojovka dokráčela proti Slovanu Liberec (3:0) ke druhé domácí výhře v sezoně. Stalo se tak jak s čistým kontem, tak s úderem ze standardní situace, na které se ve druhém největším městě země čekalo pořádně dlouho.

A právě u toho byl šestadvacetiletý zadák Jakub Šural, který po hladkém tříbodovém triumfu Brna hovořil o tom, že to byl jeden z nejlepších výkonů prvoligového nováčka v dosavadním ročníku 2022/2023.

Mladší bratr zesnulého exsparťana Josefa Šurala je mimochodem jedním ze šesti hráčů Brna, kteří zasáhli do všech dosavadních ligových soubojů a pokud jde o minuty, je tím nejvytíženějším...

"Bylo krásné vyhrát před fanoušky, atmosféra byla zase skvělá. Věřím, že si lidi fotbal užili, hrálo se nahoru dolů, spousta šancí. Jsme rádi, že jsme po venkovních výhrách zase vyhráli doma, ale důležité jsou hlavně tři body. Ještě máme před sebou tři zápasy, potřebujeme získat co nejvíc bodů," burcoval kabinu kolega Řezníčka, Ševčíka či Texla, jehož slova zazněla na webu fczbrno.cz.

Ostříleného obránce potěšilo i druhé čisté konto v sezoně. "Je to tak, dostávali jsme dost gólů. I když si o nás myslím, že jsme ofenzivní tým a góly zkrátka budou, tak je to pro nás a pro Berkovce důležité, zvedneme si trochu sebevědomí," těšilo Šurala.

A co říká autor dvou prvoligových a pěti druholigových branek, jenž jako teenager krátce prošel Baníkem Most, na velmi lichotivé průběžné páté místo v tabulce a jistotu osmifinále MOL Cupu? Například Richard Dostálek byl spokojen s tím, že jeho tým dosáhl na bodovou metu (20), kterou si trenérský štáb vysnil před rozjezdem soutěže a nyní už se může sbírka jen vylepšovat...

"Řekli jsme si před sezónou, ať si o nás klidně říkají, že jsme na sestup. Jdeme zápas od zápasu a tohle moc neřešíme. Důležité je sbírat body a vzdálit se co nejvíce spodním příčkám. Co bude do plusu, bude super. Ale rozhodně nepřestaneme hrát a nebudeme si jen hlídat ty za námi. Chceme být nepříjemní, což jsme ukázali. Užíváme si to, já možná o to víc, protože tu jsem už dlouho a zažil jsem i horší chvíle. Jsem zdravý, hraju, jakž takž nám to jde, musím to zaklepat. Budeme se v tom snažit pokračovat. V týdnu se pokusíme co nejlépe nachystat na další zápas," informoval Šural, jehož mužstvo čeká o víkendu výjezd na jihočeský Střelecký ostrov.

Musí tam být přínos všech hráčů. Jinak by mužstvo nefungovalo, pochvaluje formu svých svěřenců Dostálek