Vácha zlepšil hru sparťanské rezervy hned v prvním startu v sezoně, Horňák vyzdvihl Panáka i Juliše

Vácha zlepšil hru sparťanské rezervy hned v prvním startu v sezoně, Horňák vyzdvihl Panáka i Juliše
OBSAHUJE OHLASY

I když Dukla v druholigovém městském derby proti Spartě B většinu zápasu vedla, nakonec si na Julisce nepřipsala ani bod. Svěřenci trenéra Michala Horňáka totiž dokázali atraktivní duel 14. kola F:NL otočit po trefách posil z áčka Filipa Panáka a Lukáše Juliše, jenž svému týmu vystřelil výhru ve třetí minutě nastavení.

Zatímco Petr Rada, jenž se vrátil na lavičku po disciplinárním trestu, byl po sedmé porážce v sezoně hodně zklamaný, jeho trenérský protějšek Michal Horňák byl rád, že se jeho mužstvo vrátilo do středu tabulky.

"V první řadě jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Byl to vyrovnaný souboj. Dostali jsme opět gól z vlastní chyby, což jsem zopakoval hráčům v kabině. Tyto chyby nás často provází v posledních zápasech. Když to zlehčím, tak až přestaneme dělat vlastní chyby, tak budeme všechny zápasy vyhrávat. Pustili jsme Duklu do vedení po chybě v komunikaci a následném faulu Kukučky, z kterého byla penalta. Ale jsem šťastný, že kluci v druhém poločase otočili stav utkání. Byla na nás vidět vůle otočit zápas a dojít si šťastně pro vítězství," citoval web sparta.cz slova vicemistra Evropy z roku 1996.

Hostům pomohla změna pozice nejzkušenějšího sparťanského borce Lukáše Váchy, jenž si připsal v Dejvicích první druholigový start v tomto ročníku a na place strávil 69 minut.

"V první půli jsme přidržovali míče a nedařilo se nám hrát rychle nahoru po zisku balónu. Proto jsme vysunuli Váchu výše do pole a poslali jsme na hřiště Večerku. Ten je defenzivnějším typem hráče, ale Vácha se pak nemusel tolik vázat na obranu a mohl si hledat místo pro přihrávky. Tím se pak zlepšila naše hra," přidal kouč, jenž v minulosti sbíral zkušenosti i v Čáslavi či Vlašimi.

Z prvního týmu kouče Briana Priskeho neřišli v neděli pomoci pouze Juliš s Panákem, ale také Kukučka či Suchomel. "Hráči z áčka také měli velký podíl na našem vítězství. Sám jsem jim řekl, že nám mohou v zápase hodně pomoci. Nakonec právě oni byli v rozhodujících momentech utkání. Také máme radost, že jsme vstřelili snad první gól po standardní situaci, když se trefil Filip Panák. V závěru jsme nechali vysunutého Juliše, protože jsme věděli, že když se dostane do šance, tak ji promění. Když si zpracoval balón v té poslední šanci, tak už jsem tušil, že z toho bude gól," neskrýval spokojenost Horňák.

Sparťanská rezerva, jež je po čtrnácti kolech stejně jako desátá Dukla a devátá Opava na sedmnácti bodech, se v tomto kalendářním roce představí ještě proti Příbrami a Vyškovu.

Uvadající exreprezentanti, v jejichž případě zřejmě musí dojít k zázraku, aby se ještě mezi elitou rozzářili