Hráč kola: Janošek si zahrál na Beckhama, motory nakopnul i Jirka. Ševčík připomíná Rosického

Hráč kola: Janošek si zahrál na Beckhama, motory nakopnul i Jirka. Ševčík připomíná Rosického
HRÁČ KOLA

Pomyslnou trofej pro nejlepšího hráče uplynulého ligového víkendu tentokrát nemohl získat nikdo jiný než pardubický středopolař Dominik Janošek. Ten dvěma nádhernými góly sestřelil v derby Hradec Králové, hodně vidět byl ale i Erik Jirka z Plzně. Kdo v naší pravidelné rubrice skončil v těsném závěsu za nimi? 

1, Dominik Janošek (FK Pardubice)

Svůj nejlepší ligový zápas o víkendu odehrál záložník Dominik Janošek. Čtyřiadvacetiletý šikula přestoupil před třemi lety ze Slovácka do Plzně, tam však šanci nedostal a putoval po hostováních. Letos v létě si už proto řekl dost a vyžádal si odchod na přestup. Posílil Pardubice.

Na startu sezony byl on i celý tým v útlumu, na hřišti schytávali Východočeši jednu ránu za druhou. V sobotu se ale stali králi derby, když v Mladé Boleslavi porazili rozjetý Hradec Králové v poměru 3:1. Vděčit za to mohou právě Janoškovi, jenže měl prsty ve všech trefách hostů. Vstřelil dvě hezké branky, zvlášť ta první byla úchvatná. Přímý volný kop zpoza vápna už totiž nešlo kopnout lépe.

“Jsme strašně šťastní, že jsme derby zvládli. Dali jsme krásné góly, vyhráli jsme zaslouženě. Jsem rád i za Dominika, jde správnou cestou. Vždycky chtěl být všude, kde je míč, ale takhle to dneska nejde. U něj je zásadní herní disciplína, a teď se mu to vyplácí,“ radoval se trenér Radoslav Kováč, jehož tým rázem dělí už jen tři body od předposledního Zlína.