V Makedonii mu to nevyšlo a Vondru opět volá česká liga. Nyní trénuje pod Jarošíkem, ale šanci pořád mají i v Ďolíčku

V Makedonii mu to nevyšlo a Vondru opět volá česká liga. Nyní trénuje pod Jarošíkem, ale šanci pořád mají i v Ďolíčku

Sedmadvacetiletý odchovanec Sparty Jan Vondra si v tuzemském prostředí zahrál za nejeden klub a na profesionální úrovni prošel Pardubicemi, Viktorií Žižkov, Vlašimí, Karvinou, Českými Budějovicemi, Baníkem Sokolov i Bohemians Praha 1905.

Právě z Ďolíčku se letos v létě vydal do makedonské First League, v níž zakotvil v tamním předním celku KF Shkëndija, který je čtyřnásobným šampionem země.

Na své premiérové zahraniční misi však levý bek vydržel pouhých pár měsíců a po čtyřech soutěžních startech za celek z pátého největšího města v Severní Makedonii se s dotyčnou adresou předčasně rozloučil.

Momentálně je nejpravděpodobnější jeho zimní návrat do české nejvyšší soutěže, kde dosud nasbíral 63 startů. V úvahu připadají k tomuto datu dva kluby...

Jednou z možností jsou tabulkově šestí klokani, s nimiž udržuje kontakt i po pár měsíců starém odchodu z Vršovic a už má za sebou také rozmluvu u kávy s hlavním trenérem Jaroslavem Veselým.

Blíž by měl mít do Teplic, s nimiž momentálně dokonce trénuje. S vůdcem severočeské lavičky Jiřím Jarošíkem se ale někdejší mládežnický reprezentant Česka domluvil na tom, že tréninkové jednotky na Stínadlech budou nezávazné a časem se uvidí, co bude dál.

Druhá polovina ligové sezony se v Česku opět rozjede v závěru ledna, s tím, že Bohemians budou u Botiče hostit právě žlutomodrou návštěvu z Teplic, což je minimálně pro něj pikantní.

Na jaké straně asi bude tou dobou Vondra? Bude bránit Filu, Žáka či Gninga, nebo se naopak pokusí vymazat Puškáče, Prekopa, Drchala a spol.?