Atlético nestačilo ani na Porto a v Evropě překvapivě končí, Plzeň prohrála i šesté utkání skupiny

Atlético Madrid bylo největší favoritem základní skupiny B, překvapivě však končí až na posledním místě tabulky a s Evropou se letos nadobro loučí. Plzeň v posledním kole doma nestačila na Barcelonu a padla 2:4.

Družina trenéra Dieaga Simeoneho ztratila v minulém kole naději na postup do vyřazovací části Ligy mistrů, mohla jít ale aspoň do Evropské ligy. Tam by se dostala, kdyby minimálně remizovala na půdě Porta, ani to se jí však nepodařilo.

Atlético si ve druhém největším portugalském městě nepohlídalo úvod zápasu a hned od páté minuty prohrávalo. O dvacet minut později domácí Porto navíc zvýšilo na 2:0 a s hosty bylo zle.

Veškeré snahy prakticky k ničemu nevedly. Atléticu se podařilo pouze snížit až v nastaveném čase druhé půle, což znamená, že jí v tabulce základní skupiny náleží čtvrtá příčka. Do Evropské ligy putuje Bayer Leverkusen s českými reprezentanty Patrikem Schickem a Adamem Hložkem.

Plzeň prohrála i šesté utkání

O velmi negativní rekord se postarala Viktoria Plzeń, která rovněž končí svou pouť v Evropě. O šestou nadílku se tentokrát postarala Barcelona, jež poslala do sítě mistra nejvyšší české soutěže čtyři góly. V sestavě jí přitom chyběl kanonýr Lewandowski, jenž dostal pro toto utkání odpočinek.

Kataláncům skvěle vyšel vstupo do zápasu. Již v šesté minutě se dostal k odraženému míči obránce Alonso, jenž poslal svůj celek do vedení 1:0. Ještě do poločasu hosté svůj náskok zvýšili, tentokrát po trefě Torrese.

Pokud se něčím Plzeň v tomto ročníku Ligy mistrů pyšnila, pak to byly slibné nástupy do poločasů. I teď nastoupila do druhé půle s vyšším nasazením, což vyústilo gólem Chorého. Ten dvakrát za sebou snižoval. Zprvu na 1:2, následně na 2:3. Barcelona si ovšem postupně brala otěže zpátky a na celkových 2:4 završil Torre.

Liga mistrů, výsledky:

FC Porto – Atlético Madrid 2:1 (2:0)
Branky: 5. Taremí (Evanilson), 24. Eustáquio (Galeno) – 90+5. Marcano (vla.)

Bayer Leverkusen – Club Brugge KV 0:0 (0:0)

FC Viktoria Plzeň – FC Barcelona 2:4 (0:2)
Branky: 52. Chorý (pen.), 63. Chorý (Vlkanova) – 6. Alonso (Fati), 44. F. Torres (Alba), 54. F. Torres (Raphinha), 75. Torre (Raphinha)

Liverpool FC – SSC Neapol 2:0 (0:0)
Branky:85. Salah (van Dijk), 90+10. Núñez (van Dijk)

Glasgow Rangers – Ajax Amsterdam 1:3 (0:2)
Branky: 86. Tavernier (pen.) – 4. Berghuis (Kudus), 29. Kudus (Wijndal), 89. F. Conceição (Tadić)

Bayern Mnichov – Inter Milán 2:0 (1:0)
Branky: 32. Pavard (Kimmich), 72. Choupo-Moting (Davies)

Sporting Lisabon – Eintracht Frankfurt 1:2 (1:0)
Branky: 39. Gomes (Ugarte) – 62. Kamada (pen.), 72. Kolo Muani (Knauff)

Olympique Marseille – Tottenham Hotspur 1:2 (1:0)
Branky:  45+2. Mbemba (Veretout) – 54. Lenglet (Perišić), 90+5. Höjbjerg (Kane)