Stále jsou ale ve hře body pro český koeficient a peníze do klubové kasy, neskrývá upřímnost šéf Slovácka

Stále jsou ale ve hře body pro český koeficient a peníze do klubové kasy, neskrývá upřímnost šéf Slovácka

Hráči Slovácka se ve čtvrtek rozloučí s účinkováním v tomto ročníku evropských pohárů. V 6. kole skupiny D Evropské konferenční ligy se v Bělehradě utkají s tamním Partizanem. Tým z Uherského Hradiště už nemá šanci na postup a ve skupině skončí poslední. Naopak srbský celek je druhý a účast ve vyřazovací fázi stále nemá jistou. Kvůli disciplinárnímu trestu se bude hrát bez diváků.

Do Bělehradu odletěla výprava Slovácka dnes dopoledne. Vedle zraněného Petra Reinberka a "vykartovaného" Michala Trávníka v ní chyběli i zkušení Michal Kadlec, Milan Petržela a Libor Kozák. Zůstali doma, aby ušetřili síly na podzimní závěr ligy, v níž je Slovácko s jedním zápasem k dobru až dvanácté.

O naději na jarní účinkování v Konferenční lize přišel úřadující vítěz českého poháru minulý týden po domácí porážce 0:1 s Kolínem nad Rýnem. Slovácku se zatím daří více na hřištích soupeřů, jediné výhry ve skupině dosáhlo v Nice (2:1), díky čemuž bylo ve hře o postup až do minulého kola.

V úvodním duelu s Partizanem Slovácko remizovalo 3:3. Domácí tým v Uherském Hradišti vedl 2:0 a navíc dohrával zápas v početní převaze, hosté ale po změně stran otočili skóre. Zisk bodu Slovácko zachránilo v závěru.

Zajímavosti:

- české týmy neporazily v pohárech srbské soupeře 5x po sobě

- Partizan nepodlehl v pohárech českým mužstvům v poslední 3 duelech

- Partizan se v pohárech utkal s českými celky ve 4 vyřazovacích dvojzápasech, naposledy v minulé sezoně v úvodním vyřazovacím kole EKL porazil Spartu 1:0 venku a 2:1 doma

- Partizan neprohrál doma v pohárech 4x po sobě a v 7 z posledních 8 duelů

- Partizan doma od března neprohrál 20 soutěžních duelů v řadě

- Slovácko vyhrálo ve skupině EKL jediný z 5 zápasů

- Slovácko získalo venku ve skupině 3 z celkových 4 bodů

- Slovácko zvítězilo venku v pohárech ve 2 z posledních 3 duelů

- Partizan o víkendu v generálce vyhrál nad Radnički Niš 4:0 a v srbské lize je druhý

- Slovácko v neděli na Spartě nehrálo kvůli odkladu duelu EKL s Kolínem nad Rýnem ze čtvrtka na pátek

- utkání se kvůli chování fanoušků Partizanu proti Kolínu nad Rýnem odehraje bez diváků

- Partizan je s 27 tituly po Crvené zvezdě Bělehrad historicky druhým nejúspěšnějším týmem Srbska, naposledy ligu vyhrál v sezoně 2016/17

"Při přípravě na naše poslední účinkování v Konferenční lize jsme vycházeli nejen ze zápasu prvního kola, ale i z dalších, v nichž Partizan dvakrát porazil Kolín. Studijních materiálů máme dost a chceme se důstojně rozloučit s evropskými poháry," řekl ČTK asistent trenéra Jan Palinek.

Trenér Martin Svědík hovořil v podobném duchu už po utkání s Kolínem. "Sice nám v Bělehradě už nepůjde o postup, stále jsou ale ve hře body pro český koeficient a peníze do klubové kasy," uvedl osmačtyřicetiletý rodák z Pardubic.

České týmy neporazily v pohárech srbské soupeře pětkrát po sobě. Partizan proti českým mužstvům neprohrál v poslední třech duelech. Doma od března nenašel přemožitele ve 20 utkáních v řadě. Na Stadionu Partizanu ho ale nepodpoří fanoušci. Srbský vicemistr byl potrestán za to, že jeho příznivci používali zakázanou pyrotechniku a provolávali diskriminační hesla. Kromě uzavření hlediště musí Partizan při utkání se Slováckem vyvěsit na tribunu transparent #EqualGame a zaplatit 53.000 eur (1,3 milionu korun).

Utkání začne ve 21:00 SEČ. Ve stejném čase bude mít výkop i zápas Kolín nad Rýnem - Nice. Vedoucí Nice a Partizan mají po osmi bodech, Kolín o bod méně.

Pravděpodobné sestavy:

Partizan: Popovič - Živkovič, Markovič, Vujačič, Uroševič - Traoré, Fejsa, Natcho - Menig, Gomes, Diabaté.

Slovácko: Nguyen - Tomič, Hofmann, Šimko, Kalabiška - Havlík, Daníček - Sinjavskij, Kohút, Duskí - Vecheta.

Absence:

Filipovič, Andrade (oba zranění) - Trávník (3 ŽK), Reinberk (zranění), Kadlec, Petržela, Kozák (nejsou ve výpravě).