Spolupráce s Jílkem po telefonu byla velmi dobrá, culil se Saňák po své premiéře v roli hlavního trenéra

Spolupráce s Jílkem po telefonu byla velmi dobrá, culil se Saňák po své premiéře v roli hlavního trenéra

Olomouc zvítězila v 15. kole první ligy s Jabloncem 3:0. V první půli otevřel skóre Pavel Zifčák, ve 39. minutě byl vyloučen hostující útočník Václav Sejk. Sigma využila početní převahu po přestávce brankami Jiřího Spáčila a Mojmíra Chytila z penalty.

Hanáci vyhráli třetí domácí ligový duel v řadě a v neúplné tabulce poskočili na šesté místo. Severočeši prohráli čtvrté z posledních pěti kol a klesli na dvanácté příčku.

Olomouci chyběl na lavičce nemocný trenér Václav Jílek, který si tak na odkoučovaný 150. zápas v lize musí počkat. Poprvé v kariéře se role hlavního trenéra ujal jeho dlouholetý asistent Jiří Saňák. „Byl jsem dost nervózní, s Vencou jsem byl ve spojení, ale hodně mi pomohl tým a hlavně kluci na trávníku," řekl na tiskové komferenci Saňák.

„Dnes jsme si zasloužili vyhrát. Vstoupili jsme do zápasu koncentrovaně, vyplatilo se nasazení Pavla Zifčáka. Bylo naším záměrem dostat soupeře pod tlak, proti deseti jsme pak měli roli usnadněnou. O přestávce jsem apeloval na hráče, aby zůstali u své poctivé hry, což se jim povedlo a patří jim absolutorium. I když jsme tam měli pár momentů za stavu 2:0, které budeme hráčům vyčítat,“ dodal asistent trenéra Olomouce.

Sigma začala velmi aktivně, dobrým pohybem a kombinační hrou si vynutila převahu a s nimi i šance. V 10. minutě orazítkoval Navrátil hlavou břevno. V 17. minutě hlavičkoval Růsek ve slibné pozici o kousek vedle, podobně dopadla i Chvátalova střela. Domácí svoji převahu zúročili rychlou kombinací. Od Chytila přes Růska se míč dostal k Zifčákovi, který z 10 metrů dal svůj druhý gól v ligové sezoně.

Jablonec se dopředu příliš neprosadil, pár rohů i brejků efekt nepřineslo. Navíc byl ve 39. minutě za faul rovnou vyloučen Sejk. „Byla to hrubá nedisciplinovanost hráče, zásadně to ovlivnilo utkání," zlobil se trenér hostí David Horejš.

„V deseti se nám pak hrálo proti rozjetému soupeři špatně, těžko se s tím dalo něco dělat. Jen za stavu 2:0 jsme měli ještě jednu šanci, ale zápas jsme si prohráli sami. Jsem zklamán,“ dodal kouč Severočechů.

Hanáci dominovali i po změně stran a dočkali se navýšení vedení. Spáčil se vydal s míčem od poloviny hřiště až na hranici pokutového území, zamířil k tyči a radoval se z prvního ligového gólu v kariéře. „Napřed jsem hledal Mojmu Chytila, ale neviděl jsem ho. Přemýšlel jsem, co s balonem, a nakonec jsem se rozhodl vystřelit a spadlo to tam," prohlásil Spáčil.

Až s dvoubrankovým mankem začali hosté více útočit. Do střelecké šance se dostal Cools, ale přestřelil. Olomoučtí však žádné komplikace nepřipustili a své zasloužené vítězství korunovali v 72. minutě. Kondův kontakt s Benešem posoudil sudí Radina jako penaltový. Pokutový kop proměnil Chytil, který se trefil pošesté v ročníku nejvyšší soutěže.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.