Priske: Všichni jsme chtěli reagovat na náš výkon z derby. Ukázali jsme, že umíme vyhrát i velký zápas

Priske: Všichni jsme chtěli reagovat na náš výkon z derby. Ukázali jsme, že umíme vyhrát i velký zápas

Dlouhých třináct ligových duelů čekali, než se jim podařilo v Doosan Aréně uspět. O to větší byla euforie z výhry, kterou rozhodla branka Pavelky. Sparta získala na půdě aktuálního mistra cenné tři body, které ji mohou vrátit do boje o titul. Po hrubě nevydařeném derby je to vzpruha, kterou na Letné mohou využít.

Pražská Sparta změnila způsob hry a přineslo to ovoce. Však také po závěrečném hvizdu byla vidět radost všech hráčů i dánského stratéga. „Bylo to náročné rozhodnutí, ale cítil jsem, že po derby musíme udělat změnu. Zároveň jsme věděli, že tu Sparta nevyhrála jedenáct let. K soupeři jsem přistupoval s velkým respektem, jelikož jsme na tomto stadionu zvyklí vídat gólovou mašinu, která v domácí soutěži přidává jedno vítězství za druhým. Cítil jsem, že je to ten správný okamžik něco udělat, přestože to bylo v náročném utkání proti týmu, který hraje evropské soutěže. Bylo tam přesně to, co jsem chtěl od týmu vidět. Byly tam emoce, srdce a touha zvítězit. Za to mají hráči můj kredit,“ nechal se slyšet trenér Priske v rozhovoru pro klubové stránky.

I přes zisk tří bodů viděl ve hře svých svěřenců některé nedostatky, na kterých by rád v nadcházejících dnech zapracoval. „Těžko říci, jestli byla Plzeň překvapená, na to se musíte zeptat jejich trenéra. Myslím, že nám ona změna pomohla nejen v začátku utkání, ale také v druhé půli. Naším cílem bylo eliminovat vysokého útočníka, který je velmi silný. Zároveň jsme se zaměřili na Mosqueru, který je taktéž nebezpečný. Pokud bych měl být kritický, tak bych řekl, že jsme si přeci jen mohli vytvořit o něco více šancí ze hry. Nakonec jsme tady ale vyhráli po jedenácti letech a tým ukázal dobrý charakter a správnou mentalitu, což je nejdůležitější,“ pokračoval dánský stratég.

U postranní čáry bylo možné jej často zastihnout v emotivním rozpoložení. On sám však u sebe nevypozoroval nějakou odchylku. „Nedokážu to asi úplně posoudit, žádnou změnu jsem v tomto ohledu u sebe nepozoroval. Na druhou stranu to byl samozřejmě intenzivní zápas, který člověk obecně hodně prožívá. Nastoupili jsme proti nejlepšímu týmu ligy a bylo téměř vyprodáno, což vytvořilo opravdu elektrizující atmosféru. Možná také ve mně bylo to, že jsme všichni chtěli reagovat na náš výkon z derby. Nejsem v průběhu zápasu nijak nervózní, ale zkrátka jsme viděli velké utkání, do kterého jsme všichni vložili hodně energie. Jsem moc rád, že jsme ukázali českému fotbalu, že jsme pořád tady a že směr, kterým se vydáváme, je správný. Samozřejmě víme, že je před námi dlouhá cesta. Důležité je, že jsme ukázali, že umíme vyhrát i velký zápas,“ uzavřel spokojeně Priske.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.