Na Etihad Stadium se radují z rekordních příjmů, Soriano za to poděkoval zejména Guardiolovi

Na Etihad Stadium se radují z rekordních příjmů, Soriano za to poděkoval zejména Guardiolovi

Úřadující šampion Premier League, který je doma na modré straně Manchesteru, konkrétně na Etihad Stadium, se v rámci rekapitulace předchozího soutěžního období pochlubil rekordními příjmy.

Ty se za období od 1. července 2021 do 30. června 2022 zastavily na sumě 693 milionech eur, s tím, že čistý zisk byl 47 milionů eur.

Výkonný ředitel Manchesteru City Ferran Soriano, jenž sbíral první výraznější ostruhy na barcelonském Camp Nou, připsal zásluhy za vynikající ekonomické výsledky zejména španělskému odborníkovu Josepu Guardiolovi.

Právě renomovaný šéf Edersona, Stonese, Fodena a spol., jenž pracuje na ostrovech už více než šest let, totiž přímo zodpovídá za projev i výsledky osminásobného mistra země...

"Naše silné výnosy způsobilo více faktorů, ale v konečném důsledku o nich rozhodl fotbal, který hrajeme a který nám přináší neustálý růst fanoušků. Více lidí na stadionu představuje vyšší počet partnerů, kteří chtějí být komerčně spojení s Manchesterem City," informoval na webu mancity.com pětapadesátiletý funkcionář, jenž dohlíží také na New York City FC či Melbourne City.

Aktuálně druhý tým anglické nejvyšší soutěže si na přelomu února a března příštího roku zahraje o čtvrtfinále Ligy mistrů s bundesligovým Lipskem a papírově bude na postup mezi nejlepších osm klubů prestižní soutěže jasným favoritem.

Slavia ve Zlíně, Sparta se Slováckem a s ČB, Plzeň s Brnem a v Praze s Pardubicemi. City-Chelsea, Schalke-Bayern