Čech podepsal novou smlouvu. Tentokrát hokejovou. A hned v premiéře byl hvězdou zápasu

Čech podepsal novou smlouvu. Tentokrát hokejovou. A hned v premiéře byl hvězdou zápasu

Hvězdou zápasu jen pár hodin po přestupu při debutu v novém dresu byl vyhlášen Petr Čech, bývalý fotbalový brankář. Během víkendu se čtyřicetiletý rodák z Plzně stal posilou hokejového týmu Chieftains Chelmsford v třetí nejvyšší anglické soutěži (South Division 1). Při nedělní premiéře v dresu „Náčelníků“ vychytal Petr Čech vítězství na ledě Oxford City 6:4 a byl vyhlášen hvězdou zápasu. „Před utkáním jsem byl trošku nervózní. Moc jsem chtěl klukům pomoci,“ říká po premiéře na nové hokejové adrese.  

Petře proč jste přestoupil z Guildfordu Phoenix, kde jste působil od října 2019, do Chieftains Chelmsford?

V Guildfordu jsme vyhráli ligu, play off i pohárovou soutěž. Zkompletovali jsme vítězný hattrick. Teď se naskytla příležitost hrát vyšší soutěž, tak jsem přemýšlel, jestli takovou výzvu přijmu. A nakonec jsem si vše vyhodnotil, že jde o atraktivní příležitost a velkou zkušenost.

Jak se tedy zrodilo vaše angažmá v třetí nejvyšší soutěži?

V Chelmsfordu mají nového trenéra. Ten se spojil s koučem v Guilfordu, protože se znají. Řešili, jestli bych mohl Náčelníkům pomoci. Byl jsem s týmem několikrát na ledě, takže jsme se trošku poznali. Následně se stačilo papírově vše vyřešit, takže jsem mohl v Oxfordu nastoupit.

Přestoupil jste o soutěž výše. Přiblížíte osobní očekávání?

Chtěl bych navázat na výkony z předešlých dvou let v dresu Guildfordu. Doufám, že budu mužstvu prospěšný a pomohu k úspěšnému fungování v soutěži.

Bude nové angažmá hodně náročné časově?

Na trénink budu dojíždět do Chelmsfordu dvakrát v týdnu. Teď jsme hráli během víkendu jen jedno utkání, ale většinou se hraje v sobotu i v neděli, takže bude záležet na rozhodnutí trenéra, jak mě bude potřebovat.

Měl jste v posledních měsících po odchodu z Chelsea více času na hokejovou přípravu?

Připravoval jsem se stejně jako minulý rok, v tom žádný rozdíl nebyl. Každopádně cítím, že se na ledě výkonnostně posouvám. I proto jsem přestup do vyšší soutěže bral jako přirozený vývoj.

Jak vás přijali noví spoluhráči v kabině? Vyvolala velkou pozornost skutečnost, že mezi ně dorazil vítěz fotbalové Ligy mistrů či čtyřnásobný šampion Premier League?

Myslím, že měli určité informace o mém připojení k týmu a trochu mě očekávali. A protože jsem absolvoval několik tréninků, nebylo pro ně tak dramatické překvapení, když jsem dorazil na zápas.

Jak jste prožíval debut v novém dresu proti Oxfordu na jeho ledě?

Náramně jsem si ho užil, protože jsem od play off v dresu Guildfordu v minulé sezoně nechytal žádný zápas, tudíž jsem se hodně těšil. Ale musím přiznat, že jsem byl před utkáním trošku nervózní, protože jsem si moc přál, abych byl týmu prospěšný a pomohl k vítězství.

Byla úroveň utkání ve srovnání s předešlými zkušenostmi v brance Guildfordu rozdílná?

Je to vyšší soutěž, čemuž pochopitelně kvalita odpovídá. Zápas se hrál ve vyšším tempu. Na obou stranách bylo hodně brankových příležitostí a také střel.

Momentálně se Chieftains pohybují ve středu tabulky. Jaké jsou ambice klubu?

Před sezonou měl můj nový tým ambice hrát na čele tabulky a bojovat s těmi nejlepšími o titul. Začátek sezony se příliš výsledkově nepovedl. Já doufám, že se týmu podaří období se špatnými výsledky překonat a nastartovat úspěšnou sérii. Doufám, že naplníme očekávání a na konci sezony budeme blíže k pozicím, které vedení stanovilo.

Jste jedním z ambasadorů charitativního projektu Saves Help, který sdružuje hokejové brankáře. Probíráte s kluky pohybujícími se prakticky celý život na ledě brankářská témata, jednotlivé zápasy a zákroky?

Vnímám jako skvělou příležitost, že jsem s ostatními hokejovými brankáři ve spojení. Pochopitelně se snažím využívat jejich zkušeností a postřehů. Je samozřejmé, že si nechám rád poradit.