Nejpilnější sběratelé nul v domácí druhé lize? Král čistých kont je jasný...

Nejpilnější sběratelé nul v domácí druhé lize? Král čistých kont je jasný...

Každý ze šestnácti druholigových týmů sehrál k tomuto datu 15 utkání, s tím, že alespoň pět čistých kont dosud dokázalo udržet pět strážců svatyně.

Konkrétně jde o zástupce Líšně, Příbrami, Chrudimi, Třince a Opavy, jejíž nynější jedničkou je šestadvacetiletý Kryštof Lasák, který nasbíral pět nul v rámci jedenácti vystoupení.

Zbylí čtyři brankáři, kteří onu hranici překonali také, už odchytali plný počet duelů a konkrétně jde o Lukáše Hasalíka, Jiřího Flodera, Martina Melichara a Tomáše Vajnera.

Dvaadvacetiletá jednička momentálně druhé Líšně bezpečně kraluje všem gólmanům, neboť už si na své konto připsala hne devět čistých kont.

Bývalý brankář Jablonce, jemuž v Brně kryjí záda Marek s Veselým, zároveň chytá za nejlepší defenzivou v celé soutěži, neboť lovil míč ze sítě pouze devětkrát.

Ambice na nejlepší pětku F:NL, která se skládá výhradně z mladíků, což se zdá být zdejším druholigovým trendem, jistě budou mít také Adam Zadražil z Táborska, Jan Šťovíček z Dukly, Martin Vaňák z Varnsdorfu, Vladimír Neuman z Karviné i Antonín Kinský z Vyškova. Všichni zmínění totiž zatím nepustili žádnou branku ve čtyřech případech.

Nejvíce nasbíraných nul:

9 - Tomáš Vajner (Líšeň)
7 - Martin Melichar (Příbram)
6 - Jiří Floder (Chrudim)
5 - Lukáš Hasalík (Třinec)
5 - Kryštof Lasák (Opava)

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.