Byl to sprostý faul, ať se Chorý nechá vyšetřit, řekl ostře Luhový a opřel se do Plzně

Byl to sprostý faul, ať se Chorý nechá vyšetřit, řekl ostře Luhový a opřel se do Plzně
ROZHOVOR

Byť samotný zápas Plzně se Spartou příliš vzruchu nenabídl, jeden ošklivý moment všechno zastínil. Běželo nastavení první půle, když útočník Viktorie Tomáš Chorý ve stylu Zinedina Zidana sestřelil Asgera Sörensena, hlavou ho udeřil do tváře. Ještě skandálnější ale bylo, že v utkání pokračoval dál. Slavný internacionál Milan Luhový je v tomhle směru dost kritický. Jak šílený faul zhodnotil a co řekl o vítězství Sparty 1:0?

“Samotný výsledek mě tolik nepřekvapil. Už dříve jsem říkal, že je Plzeň jako holka s push-upkama. V Lize mistrů si je sundala a hned byla vidět realita. Sparta o její podprsenku zavadila nejspíš taky, takže letěla hned dolů. A to i když tam byl jasný pokus Plzni zase pomoci… Já myslím, že i nezkušený člověk už snad poznal, že celá ta aura Viktorie je zkrátka jen fiktivní. Tady sice někdo chrochtá, jak hrozně je šikovný, co všechno dokáže, realita je však někde úplně jinde,“ prohlásil bez servítek Luhový a není vůbec těžké si domyslet, na koho jeho slova míří.

“Celý tenhle plzeňský příběh je dost umělý. Kdyby totiž licenční komise postupovala tak, jak postupovat má, klub zadlužený jako Plzeň by licenci nikdy dostat nemohl. Pak by nebyl titul ani Liga mistrů, nebyly by peníze a neděly by se věci, jichž jsme všichni svědky. Co se kolem Plzně děje, je jen výsledek mnoha dohod s mnoha lidmi. Kdyby nic z toho nebylo, nemusel by teď být rozhodčí Franěk za hlupáka,“ dodal uznávaný glosátor a kritik.

Právě situace z konce první půle ho dost rozezlila. Zvlášť když Chorý trestu za svůj knockout unikl. VAR Pavel Franěk ho totiž po hřišti nechal běhat dál… “Byla to jasná červená karta, tohle nikdo neokecá. Jestli to tak Franěk neviděl, musí okamžitě skončit. A natrvalo, ať mu dají fotbalové doživotí. Bez jakékoliv diskuze. Nějaké omluvy mu už teď nepomůžou. Ať se spíš omluví ti, kvůli kterým dělal, že to nevidí. Takový zákrok už prostě nemůže projít. Vždyť je to urážka těch, si platí lístky na fotbal!“ má jasno Luhový a pak se opřel do Chorého.

“Jasně, že říká, že v tom nebyl úmysl. Ten se totiž hodně špatně dokazuje. Pokud to však vážně tvrdí, vzkázal bych mu, ať se nechá vyšetřit. Byl to vážně sprostý faul. Vždyť ten druhý hráč mohl přijít o zuby či o oko! Něco o tom vím, v roce 1985 mi při turnaji na Islandu vyrazili osm zubů. Já říkám, že takový faul může udělat jen naprosté ho*ado. Netuším, co tím Chorý sledoval, čeho chtěl vlastně dosáhnout, ale je to úplně jedno. Ať si říká, co chce, s normálním hlavičkovým soubojem to nemělo nic společného. Ještě štěstí, že to neskončilo něčím horším než jen boulí na hlavě,“ zdůraznil bývalý reprezentant.

A jak by zhodnotil vítězství Pražanů? “Ten zápas Spartě vyšel, její hru bych ho ale nepřeceňoval. Z dlouhodobého hlediska nemá na to, aby hrála na tři obránce, k tomu nemá vzadu potřebnou kvalitu. Sparta teď potřebuje hlavně pracovat, třeba pořádné zakládání útoků jí stále chybí. Já to vnímám tak, že od té kalamity s Italem (Andreou Stramaccionim) jde Sparta možná zvolna nahoru, žádný velký progres tam však pořád nevidím. Spíš si myslím, že je to pořád to samé. Dvakrát se vyhraje, pak zase prohraje, točíme se v kruhu. Obávám se, že ani výhra v Plzni na tom nic nezmění,“ uzavřel Luhový.