Kolář vysvětlil, proč se Viktoria přidala ke Spartě a také ona národnímu týmu neposkytne své opory...

Kolář vysvětlil, proč se Viktoria přidala ke Spartě a také ona národnímu týmu neposkytne své opory...

Nejen třetí Sparta, ale také vedoucí Viktoria neuvolní své nejvýraznější hráče po nadcházející reprezentační sraz, který je naplánován na druhou polovinu listopadu.

Důvodů je několik a jedním z nich je termín, na který dle regulí kluby nejsou povinné své fotbalisty uvolnit. Další věcí vedoucí k ignoraci reprezentace je enormní vytížení západočeského kádru a aktuální zdravotní stav některých hráčů.

Přátelské duely proti Turecku a Faerským ostrovům tak budou bez západočeské účasti. "Od startu sezony jsme absolvovali obrovskou porci 27 zápasů, což znamená odehrání utkání každý čtvrtý den. V tuto chvíli máme velmi početnou marodku a sezonu dohráváme s velkým rizikem případných dalších zranění," uvedl na webu fcviktoria.cz sportovní ředitel Daniel Kolář.

Zdraví fotbalistů musí být na prvním místě. Pro obhájce titulu bude i nadále ctí, když budou jeho hráči adepty pro nejcennější dres, nicméně nikoliv v termínu, ve kterém o nic nejde a který je vesměs zbytečný...

"Musíme brát ohled na zdraví hráčů a zmíněné období maximálně využít pro regeneraci, doléčení a rekonvalescenci. Rozhodli jsme se tedy využít práva klubu a pro tento sraz hráče ze zmíněných důvodů neuvolnit. Hrát za nároďák je pro hráče i nás velkou poctou, bohužel termínová listina je tuto sezonu vzhledem k mistrovství světa v Kataru extrémně nahuštěná. U hráčů, kteří připadali v úvahu pro nominaci, jsme přihlédli i k doporučení našich lékařů. Zdraví hráčů musí být naše priorita," přidal funkcionář z Doosan arény.

Viktorii, která má z posledních čtyř zápasů na kontě tři prohry, když porazila pouze předposlední Zlín, sehraje v kalendářním roce 2022 ještě dva ligové souboje.

Už uprostřed pracovního týdne dorazí na západ Čech Zbrojovka Brno a poslední výjezd podzimu pak proběhne o další čtyři dny později v Ďolíčku proti Pardubicím.

P.S.: V dotyčné souvislosti nás pobavil příspěvek jiné Viktorie, jež sídlí na Žižkově a kterou momentálně najdeme v ČFL. "S ohledem na omluvenky předních týmů směrem k české repre si dovolíme Jaroslavovi Šilhavému připomenout krásné roky na Žižkově. Schránku máme vedle Fanshopu, když zrovna nezapomenem, vybíráme jí denně."

Baník nesouhlasil s návrhem Sparty a ta kvůli osmifinále poháru neuvolní reprezentanty. Výjimkou může být Höjer