Podle Sadílka byla Slavia nepochopitelný výstřelek: Doufám, že nic takového se už nikdy nebude opakovat

Podle Sadílka byla Slavia nepochopitelný výstřelek: Doufám, že nic takového se už nikdy nebude opakovat
OBSAHUJE OHLASY

Uznávaný středopolař Lukáš Sadílek nastoupil poprvé v kariéře proti Slovácku, jehož dres oblékal od žákovské kategorie až do letošního léta. A byl to právě on, kdo na Letné otevřel skóre a odstartoval tak spanilou sparťanskou jízdu za jednoznačným triumfem 4:0.

Odchovanec mužstva z Uherského Hradiště přitom až tak hladký průběh nečekal. "Určitě jsem nečekal, že bychom mohli vyhrát 4:0. Jsem za to hrozně vděčný. Klukům jsem poděkoval, protože to byl pro mě hodně emotivní zápas a chtěl jsem ho určitě vyhrát, což se podařilo, a ještě takovým výsledkem. Je to úplně skvělé," rozplýval se webem sparta.cz citovaný šestadvacetiletý borec, který dělá podle svého šéfa velké pokroky a po fyzické stránce jde o jednoho z njelpších sparťanů, s tím, že se zlepšuje také takticky a čím dál tím lépe chápe, jak má v novém systému jakožto střední záložník hrát.

Jak moc nakopla domácí družinu venkovní výhra na půdě vedoucí Viktorie? "Určitě hodně, protože jsme si sami sobě dokázali, že zápas se Slavií byl nepochopitelný výstřelek. Doufám, že nic takového se už nikdy nebude opakovat. Musíme ještě dohrát podzim s Budějovicemi a potom ještě zvládnout ten pohár s Baníkem. Může z toho být ještě docela fajn zakončení podzimu," vyprávěl po závěrečném hvizdu starší bratr nynější opory nizozemského Twente.

Svou středeční trefu, která byla v ligovém ročníku jeho třetí, čímž vyrovnal svůj výkon z uplynulé sezony, pracovitý fotbalista logicky neslavil, ale jedno z nejlepších domácích vystoupení letošního roku ho zahřálo.

"Nevím, jestli herně. Myslím si, že tam byly i pasáže, kdy jsme se trochu zatáhli do bloku a nechali Slovácko kombinovat. Před zápasem jsme si ale řekli, že takové pasáže mohou nastat. Slovácko je hodně kvalitní tým, i na balonu, dobře kombinuje. Nám nevadí, když si na chvíli zalezeme do bloku a odpočineme si. Pak z bloku můžeme vycházet a dali jsme z toho čtyři góly. Je to skvělé a výsledek je to fakt parádní," podotkl kolega Karabce, Peška či Haraslína.

Klíčové podle něj bylo i čisté konto. "Jak v zápase nemusíte dotahovat, a ještě dáte gól na začátku, tak je to obrovská psychologická výhoda. Můžete hrát takhle a chodit do brejků. Gólů mohlo být ještě víc. Určitě je to skvělé pro sebevědomí všech. Dva zápasy jsme nedostali gól. Snad v tom budeme pokračovat. Poslední výsledky ale dokazují, že jsme na vzestupu," doplnil jeden ze současných symbolů letenského "S".

O další nulu vzadu se může dvanáctinásobný šampion země pokusit již druhou listopadovou sobotu v dalším domácím klání s Dynamem České Budějovice. Rok 2022 pak uzavře pohárovým výjezdem do Ostravy.

S neukázněným kotlem rozmlouvali zraněný kapitán Krejčí i Priske. Ten ale obsah debaty neprozradil...