Poslední velké individuální ocenění Hamšíka? V Süper Lig za sebou nechala ikona Trabzonsporu hned 337 hráčů!

Poslední velké individuální ocenění Hamšíka? V Süper Lig za sebou nechala ikona Trabzonsporu hned 337 hráčů!

Nejlepším cizincem turecké Süper Lig za sezonu 2021/2022 se stal bývalý kapitán slovenského národního mužstva Marek Hamšík, který je součástí Trabzonsporu.

Ten v první půlce letošního roku získal i zásluhou pětatřicetiletého záložníka, pro nějž pravděpodobně jde o poslední velké individuální ocenění kariéry, svůj první titul po dlouhých osmatřiceti letech.

Pro borce s úchvatnou minulostí v Neapoli, jenž si v minulosti vyzkoušel také švédskou či čínskou nejvyšší soutěž, jde o velkou poctu, protože v onom kalendářním období hrálo tureckou nejvyšší soutěž hned 338 zahraničních fotbalistů.

Hamšík, jenž se bude v listopadu v Bratislavě oficiálně loučit se slovenskou reprezentací, dokázaal porazit další známá jména jako jsou Valencia, Borini, Diagne, Wright, Gomis, Trézéguet nebo Inler.

"Moc děkuji všem, kteří pro mě v anketě hlasovali. Této krásné ceny si vážím. Mé díky patří spoluhráčům, trenérům, technickému i zdravotnímu týmu," zaznělo z úst vítěze na webu sport.aktuality.sk.

"Právě naši doktoři mi dost pomohli. V minulé sezoně jsem byl vícekrát zraněný a oni mě vždy vrátili na hřiště. O cenu bych se rád podělil s fanoušky Trabzonsporu," přidal Hamšík, jehož tým je po dvanácti kolech na průběžné sedmé pozici se stejným bodovým ziskem jako šestý Besiktas, který má však o zápas více.

V ročníku 2022/2023 zatím naskočil rodák z Banské Bystrice do 15 soutěžních klání Trabzonsporu s bilancí dvou přesných zásahů. Na startu jara 2023 se může se svými spoluhráči těšit na vyřazovací fázi EKL proti švýcarské Basileji.

Nová jména v národním mužstvu? Zapomenutý tahoun Wroclawi, stoper z Malmö i současná jednička Marítima