Pod Vesuvem bijí na poplach. Bílý balet si vyhlédl nigerijský klenot jako svou novou akvizici

Pod Vesuvem bijí na poplach. Bílý balet si vyhlédl nigerijský klenot jako svou novou akvizici

Úřadující šampion La Ligy spřádá plány na posílení své ofenzivy. Již několik měsíců se objevují signály, že je nemožné vše vsázet na jednu kartu, kterou je francouzský kanonýr Karim Benzema. Držitel Zlatého míče už nepatří mezi služebně nejmladší a italský stratég Carlo Ancelotti hledá vhodného nástupce.

Bílý balet krouží kolem elitních střelců již delší dobu a prakticky každý klub se schopnými útočníky se musí mít na pozoru. V hledáčku uvízl Erling Haaland, kterého však ukořistil Manchester City, Kylian Mbappé pak na poslední chvíli couvnul a rozhodl se zůstat v Parku Princů. Španělský královský klub ale ve své snaze nalézt novou ofenzivní oporu polevit nechce.

Podle zpráv španělského portálu The Hard Tackle by se měli mít na pozoru především pod Vesuvem.  Předmětem zájmu má být třiadvacetiletý nigerijský úročník Victor Osimhen, jehož cenovka rapidně roste ruku v ruce s jeho kvalitními výkony.

Od svého příchodu z LOSC Lille v roce 2020 zaznamenal výrazný progres a v aktuální sezóně je jedním z tahounů týmu, který vévodí tabulce Serie A. V Madridu mají i záložní plán, který ale také nebude jednoduché uskutečnit.

Dalším možným kandidátem je brazilský reprezentant Gabriel Jesus, který se prezentuje dobrými výkony v dresu Arsenalu.  Ať tak či tak, v obou případech se bude jednat o poměrně nákladné investice i s ohledem na jejich smluvní závazky.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.