Katalánci rádi loví ve vodách Manchesteru City. Již v lednu by z této adresy mohli posílit defenzivu

Katalánci rádi loví ve vodách Manchesteru City. Již v lednu by z této adresy mohli posílit defenzivu

Barcelona podle informací španělského listu Marca identifikovala obránce Manchesteru City Aymerica Laporteho jako jednu z možností, jak vyztužit své zadní řady. Francouzský obránce by se nemusel změně klubových barev bránit, neboť se mu na Etihad Stadium nedostává plného herního vytížení.

Aymeric Laporte se vyprofiloval během svého působení v Bilbau v jednoho z nejlepších obránců ve španělské nejvyšší soutěži.

Jeho cenovka vzrostla ještě o něco více po přesunu do Manchesteru City v lednu 2018. Od té doby odehrál za Citizens více jak 160 zápasů, ve kterých vykázal deset branek a šest asistencí.

V této sezóně se mu však nedostává velkého herního vytížení, což nahrává spekulacím, že by se mohl přesunout na Camp Nou.

Tento tah by katalánský gigant mohl realizovat již během lednového přestupového okna, neboť po mistrovství světa v Kataru bude mít kouč Xavi k dispozici pouze čtyři střední obránce.

Poté, co se Gerard Piqué rozhodl pověsit kopačky na hřebík, zintenzivnili Blaugrana své snahy získat dalšího středního obránce.

Katalánský klub aktuálně vsází na schopnosti Ronalda Arauja a Julese Koundého, ale kromě Laporteho se list Marca zaobírá také možným angažováním jednatřicetileté opory Bilbaa Iñiga Martíneze.