Byli jsme velmi blízko od toho, abychom v létě podepsali Haalanda, připustil prezident Bayernu Hainer

Byli jsme velmi blízko od toho, abychom v létě podepsali Haalanda, připustil prezident Bayernu Hainer

Erling Haaland si podmaňuje Premier League, když v dresu Manchesteru City má na svém střeleckém kontě po 13 odehraných kolech 18 gólů. Ty nicméně mohl sázet v úplně jiném dresu v úplně jiné zemi.   

Podle prezidenta klubu Herberta Hainera byl FC Bayern Mnichov ve slibné pozici při získávání norského hvězdného útočníka Erlinga Haalanda. "Haaland je zajímavý pro každý špičkový klub na světě a my jsme měli vedle Manchesteru City největší šance," řekl Hainer v rozhovoru pro Mediengruppe Bayern. Bayern v létě hledal náhradu za - do Barcelony mířícího - Roberta Lewandowskiho a Haaland byl vedle Harryho Kanea z Tottenhamu jeden z jeho hlavních cílů. Nor se však nakonec rozhodl pro Manchester City, kam šel za přestupovou částku kolem 60 milionů eur. Německý mistr tak aktuálně hraje bez hrotového útočníka a očekává se, že se v létě pokusí o velký přestup. S tím, že hlavním cílem asi opět bude kapitán Albionu Harry Kane.

 "V porovnání s ostatními špičkovými zahraničními kluby máme menší finanční možnosti, ale díky naší identitě můžeme bodovat v celé Evropě," připustil v rozhovoru pro Mediengruppe Bayern prezident bavorského celku  Hainer s tím, že pro jeho klub je obřím benefitem fakt, že v Allianz Aréně hráči dostávají výplaty včas a vedení klubu se k nim chová jako k rodinným příslušníkům. “Kromě toho nabízíme vyhlídky na tituly, což je pro hráče to nejdůležitější," dodává Hainer a možná nechtěně tím naznačuje, jakými argumenty se Bayern v létě pokusí přesvědčit “beztrofejového” Harryho Kanea. 

Nicméně ani současná situace, kdy Bayern hraje bez Roberta Lewandowskiho podle Hainera ofenzivní hru bavorského týmu nepoznamenala. A mistrovi Německa se ve hře dopředu solidne daří. K tomu přispěla i skutečnost, že středopolař Eric Maxim Choupo-Moting opět prokazuje skvělou formu. To také ukazuje, jak flexibilní a dychtivý po rozvoji je podle něj trenér Julian Nagelsmann, který kamerunského záložníka vysunul na hrot útoku, uzavřel prezident Bayernu.