Šok v Premier League: Toney sestřelil City, Tottenham i Liverpool před pauzou zvítězili, Chelsea v Newcastlu padla

Fotbalisté Manchesteru City v 16. kole anglické ligy podlehli 1:2 Brentfordu a doma prohráli poprvé od února. V neúplné tabulce zůstávají obhájci titulu na druhém místě. Na Arsenal, který zvítězil 2:0 ve Wolverhamptonu, ztrácejí už pět bodů. "Kanonýři" budou kvůli reprezentační přestávce vyplněném mistrovstvím světa na prvním místě až do Vánoc. Newcastle porazil Chelsea 1:0 a udržel si třetí místo.

Fotbalisté Manchesteru City v 16. kole anglické ligy podlehli 1:2 Brentfordu a doma prohráli poprvé od února. V neúplné tabulce obhájci titulu zůstávají na druhém místě dva body za Arsenalem, který má k dobru večerní zápas s Wolverhamptonem.

O výhře Brentfordu rozhodl dvěma góly Toney. Útočník, jenž se nevešel do nominace Anglie na mistrovství světa, nejprve v 16. minutě otevřel skóre zápasu a vítěznou branku dal v osmé minutě nastavení.

City v prvním poločase vyrovnalo zásluhou Fodena, ale na víc se navzdory velké převaze nezmohlo. Připsalo si tak první domácí porážku po 13 zápasech a po sérii 11 výher za sebou.

Obhájci titulu mají jistotu, že přestávku kvůli mistrovství světa stráví na druhém místě tabulky. Na Arsenal ztrácejí dva body, vedoucí celek Premier League ale může náskok v případě vítězství nad Wolverhamptonem ještě navýšit.

Na třetí místo se posunul Tottenham, který si po obratu poradil 4:3 s Leedsem. Domácí ještě deset minut před koncem prohrávali 2:3, pak ale dvěma góly v rozmezí dvou minut otočil skóre Bentancur.

Tottenham, který hrál od 87. minuty v přesilovce po vyloučení Adama, je s 29 body třetí, o tři body za Manchesterem City. Ještě dnes ho však může přeskočit Newcastle, který přivítá Chelsea.

West Ham prohrál 0:2 s Leicesterem a připsal si třetí porážku za sebou. Za londýnský celek odehrál 72 minut Tomáš Souček, obránce Vladimír Coufal zůstal jen mezi náhradníky.

O první gól Leicesteru se postaral Maddison, poté ale musel už v 25. minutě kvůli zranění střídat. Může tak být v ohrožení jeho účast na mistrovství světa, kam ho trenér Anglie Southgate nečekaně povolal.

Arsenal v duelu mezi prvním a posledním týmem tabulky nezaváhal. Obě trefy obstaral kapitán Ödegaard.

Nový trenér Aston Villy Unai Emery s týmem vyhrál i druhé utkání v soutěži když porazil 2:1 Brighton. Dvěma góly se o první venkovní vítězství Aston Villy v sezoně zasloužil Danny Ings. Jako první skóroval Brighton, a to již po 49 vteřinách hry. Mac Allister využil chyby v rozehrávce hostů a propálil brankáře Martíneze. Postaral se o nejrychlejší gól svého klubu v historii Premier League. Ve 20. minutě však Ings z penalty potrestal Dunkův faul na McGinna. Třicetiletý útočník krátce po poločasové přestávce dal také vítězný gól a s pěti brankami je nejlepším střelcem Aston Villy.

V posledním zápase kola pak United se štěstím přehráli Fulham, když šli sice brzy Eriksenem do vedení, ale nakonec - poté co Fulham na Craven Cottage dokázal srovnat - musela tým Erika ten Haga zachraňovat v nastavení svou první trefou v Premier League kometa posledních týdnů Garnacho.

Tottenham - Leeds 4:3
Branky: 25. Kane, 51. Davies, 81. a 83. Bentancur – 10. Summerville, 43. a 76. Rodrigo

West Ham - Leicester 0:2
Branky: 8. Maddison, 78. Barnes

Newcastle - Chelsea 1:0
Branky: 67. Willock

Wolverhampton - Arsenal 0:2
Branky: 55. Ödegaard, 75. Ödegaard

Brighton - Aston Villa 1:2
Branky: 1. Mac Allister - 19. z pen. a 54. Ings