Máme větší klid na zimní přípravu, pochvaloval si po sestřelení Liberce teplický Jarošík

Máme větší klid na zimní přípravu, pochvaloval si po sestřelení Liberce teplický Jarošík
OBSAHUJE OHLASY

Teplice míří ke klidnějším pozicím v tabulce a z kandidáta na sestup se po podzimu posouvají spíše do vod týmů s ambicí dostat se do “meziskupiny,” Liberec naopak potenciál nenaplňuje. Především díky neschopnosti bodovat na hřištích soupeřů, kde prohrál už počtvrté v řadě.  

Dvakrát se dostali do vedení, podruhé už Skláři dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce. Kouči domácích Jiřímu Jarošíkovi se tak zápas s Libercem hodnotil dobře. "Chtěli jsme se rozloučit s podzimem dobře a získat tři důležité body. Zvládli jsme to především týmově. Zápas byl hodně podobný s tím proti Olomouci, zase jsme přežili šance v úvodu druhého poločasu, pak jsme dali krásný gól na 2:1 a zbytek zápasu i v takovém počasí uhráli. Dlouho jsem takovou mlhu nezažil, bál jsem se, aby se to vůbec dohrálo,” hlásil po zápase na tiskové konferenci lodivod sklářů.  

A přidal i svoje zhodnocení sezóny. “Za 19 bodů po 16 kolech jsme rádi, po dlouhé době tu konečně může být větší klid na zimní přípravu, bude se nám všem pracovat jinak. Kdybychom bodovali i venku, tak jsme v tabulce ještě úplně jinde. Je to ale dobrý základ, teď na něj musíme navázat," plánoval pak muž, pod jehož rukama vyrostl v lize poklad jménem Gning nebo neustále se zlepšující se druhý forvard Žák. Ten si dnes mimochodem připsal sedmý podzimní gól.

Naopak velmi nespokojený byl po zápase kouč hostí Luboš Kozel. A nejen proto, že ze zápasu, především jeho druhého poločasu, kvůli mlze příliš neměl. “Chtěli jsme hrát, ale domácí dali z první akce gól, čímž určili ráz zápasu a čekali na naše chyby. Nám se pak dařilo získávat míče tlakem na útočné polovině, jednu situaci jsme dotáhli do gólu a vrátili se do zápasu. Utkání se lámalo v úvodu druhé půle, která nám herně vyšla a měli jsme tři šance, soupeře ale podržel brankář Grigar. Vzápětí jsme inkasovali krásnou branku a pak už jsem toho moc neviděl,” konstatoval Kozel s tím, že podle něj druhý poločas byl kvůli nižší viditelnosti neregulérní. Ale i přesto Kozel připustil, že jeho svěřenci měli vydolovat alespoň bod. “Šance jsme na to měli,” uzavřel Kozel.