Nejsem spokojený, že jsme nevyhráli pohodlnějším způsobem, durdil se po jednogólovém představení Sparty Priske

Nejsem spokojený, že jsme nevyhráli pohodlnějším způsobem, durdil se po jednogólovém představení Sparty Priske
OBSAHUJE OHLASY

Kdyby Sparta po debaklu v derby dostala nabídku, že všechny tři následující zápasy do konce podzimu vyhraje a to dokonce bez inkasovaného gólu, asi by ji všichni na Letné v daný moment brali. Po výhrách v Plzni a proti Slovácku nicméně sparťané proti Budějovicím čekali asi víc.  

Do zápasu Sparta vstupovala jako favorit, Budějovice nejsou v pohodě, což ostatně dokazovala i jednorázová premiéra Jiřího Lercha na jejich lavičce. Ve dvanácté minutě se pak nádherně trefil Lukáš Haraslín a dal domácím klid. Přesto se klidný večer s pěkným fotbalem nedostavil. "Nejdůležitější jsou tři body. Ale jsem trochu nespokojený s tím, jak se zápas vyvinul. Že jsme nevyhráli pohodlnějším způsobem, i když jsme pak hráli přesilovku,” zlobil se na pozápasové konferenci kouč domácích Brian Priske.

“Neměli jsme takovou kontrolu, jakou jsem si představoval,” popisoval následně, přičemž podle statistik hosté dokázali Spartu v určitých aspektech přehrát a to i když posledních dvacet minut hráli oslabení o Čavoše, který si vysloužil červenou kartu za podražení Kuchty. Výkon Sparty proti Budějovicím tak rozhodně dominantní nebyl. Priske našel i důvod:  “Vyhráli jsme ale třetí zápas za poslední týden. Hodně hráčů absolvovalo třikrát 90 minut. Měli jsme dostatek šancí, abychom zápas rozhodli a vstřelili dva tři čtyři góly," omlouval další větou své svěřence.

To Jiří Lerch na lavičce Budějovic zažil nepříjemnou premiéru i derniéru (na Střelecký ostrov podle informací médií míří doposud příbramské duo Tomáš Zápotočný - Marek Nikl.  "Nemluví se mi dobře, jsem trochu zklamaný,” konstatoval v souvislosti s vývojem utkání po zápase Lerch. “Na druhé straně Sparta má svoji kvalitu, kterou potvrdila. Připravovali jsme se na ni a chtěli jsme ji v některých věcech překvapit, což si myslím, že se nám dařilo. Byli jsme víc než důstojným soupeřem, ale bohužel odjíždíme bez bodu," zhodnotil dočasný budějovický kouč.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.