Nemám informace, jak to dopadne, hlásí o svém budoucím působišti v Baníku zářící Plavšič

Nemám informace, jak to dopadne, hlásí o svém budoucím působišti v Baníku zářící Plavšič

Proti Bohemians to byl v sobotu jeho zápas. Byl všude, dal gól, asistoval, po jeho centru vykrytého rukou Dostála se kopala penalta. Za jeho participaci na demolici Klokanů v konečné výši 4:1 se mu dostalo uznání od domácích fanoušků. Srdjan Plavšič zkrátka v Baníku září.  

A sám cítí, jak mu přesun ze Slavie, kde v podstatě jen paběrkoval, na sever Moravy prospěl. Forma se vrátila, fanoušci jej v posledních zápasech zbožňují. Právě ohledně intenzivnímu vyvolávání jeho jména  fandy Baníku se Plavšič vyjádřil i po zápase s Bohemkou. “Ano, je to skvělý pocit, moc za to fanouškům děkuju. Myslím si, že je to tím, že na hřišti makám. A to je asi to, co po mně fanoušci chtějí. Já to vím a vždycky se snažím, když hraju nebo trénuju, dávat do toho maximum a oni to oceňují. Fanoušci jsou tu skvělí, já o nich slyšel, že je těžké si je získat. Mě se to povedlo hned po druhém zápase, tak jim za to děkuju,” hlásil Plavšič pro klubový  web.

Samotný zápas s Bohemians, kde kromě něj zářil i dvougólový Ladislav Almási pak viděl následovně. “Dobře jsme do něj vstoupili. Brzy jsme dali gól, pak jsme přidali druhý. O přestávce jsme si řekli, že musíme přidat třetí, protože Bohemka už několikrát dokázala takový zápas otočit. Bylo důležité i nedostat gól, my jsme ho bohužel ze standardky dostali, a pak těch deset patnáct minut od nás moc dobrých nebylo. Tím třetím gólem jsme to ale zlomili,” hodnotil Plavšič možná nejpodařenějších devadesát minut Ostravy v podzimní sezóně.  

Otázkou nyní je, zda li mu bude “povoleno” se na jaře pokoušet sobotní výkon překonat. Srdjan Plavšič sice aktuálně patří k naprosto klíčovým mužům výběru Pavla Hapala, v Baníku je ovšem jen na hostování ze Slavie, která by při jeho aktuálni formě mohla podlehnout pokušení stáhnout si jej zpět do Edenu. Přičemž Pavel Hapal se měl vyjádřit, že Baník na nákup Plavšiče nemá prostředky.  Sám Plavšič byl ohledně své budoucnosti zdrženlivý. “Zatím nevím. Nemám žádné informace, uvidíme po podzimu, jak to dopadne,” uzavřel v rozhovoru pro web fcb.cz.