Já jsem občas neviděl vůbec nic, přiznal hrdina mlžného utkání Sparty Haraslín

Já jsem občas neviděl vůbec nic, přiznal hrdina mlžného utkání Sparty Haraslín
OBSAHUJE OHLASY

Ve dvanácté minutě poslal na branku Davida Šípoše pumelici, která by po odrazu od břevna mohla minimálně kandidovat na gól podzimu. Pak už toho Lukáš Haraslín ani celá Sparta divákům moc nenabídl. Ale výhra 1:0 nad Českými Budějovicemi se počítá.  

A muž sobotního zápasu si ji velice cenil. “Pocity jsou skvělé. Jsme rádi, že jsme vyhráli v náročných podmínkách. Možná to nebyl nějaký pěkný zápas a fotbal z naší strany. Důležité jsou ale tři body. Atmosféra na stadionu byla výborná. Vítězství patří fanouškům,” hlásil po zápase pro sparťanský web Lukáš Haraslín a pochvaloval si, že se Spartě na konci podzimu daří. Za poslední týden ostatně vybojovala tři vítězství (Plzeň, Slovácko, Budějovice), nastřílela šest gólů a brankář Kovář si připsal tři čistá konta.

V daném kontextu není překvapivé, že Sparťany úplně netěší fakt, že právě nyní se kola ligového podzimu zastaví. “Určitě mě to mrzí, ale sezona nekončí. Teď máme ještě pohár, ale od nového roku jdeme do toho kolotoče znovu a já pevně věřím, že se fyzicky připravíme dobře na tu další část a budeme úspěšnější,” kometoval Haraslín s tím, že pro Spartu je zásadní, aby dále dotahovala Plzeň a Slavii, jež má pořád před sebou.

Zápas proti Budějovicím do značné míry poznamenala mlha. Slovy Jiřiny Bohdalové ala Rákosníčka místy hustá tak, že by se dala krájet. Takže s orientací ohledně toho, co se děje na hřišti mělo problém nejen třináct tisíc diváků v ochozech Letné, ale i dvaadvacet hráčů na hřišti plus realizační týmy. “Já jsem neviděl vůbec nic! Když Kovy rozehrával, tak já jsem nevěděl, jestli stojí napravo nebo nalevo. Vždycky jsem si tipl, kam ten míč může jít. Podmínky jsme ale měli všichni stejné. Na to se není třeba vymlouvat. Důležité je, že jsme vyhráli a máme tři body,” popsal vnímání situace z 'pódia' záložník Sparty.