Čtyři někdejší velké české talenty, které dnes hrají pouze druhou nejvyšší soutěž

Čtyři někdejší velké české talenty, které dnes hrají pouze druhou nejvyšší soutěž

Dnes se podíváme na čtyři hráče, kterým byla před pár lety prorokována velká budoucnost, svůj obrovský potenciál však naplnit nedokázali. Nyní působí ve druhé nejvyšší české soutěži.

 

Jakub Yunis (SFC Opava)

26letý útočník s iráckými kořeny zaujal v sezoně 2016/2017, když se poprvé prosadil do A-týmu Sigmy Olomouc. 191 cm vysoký hráč měl skvělé fyzické parametry, sílu i talent. V dalším ročníku se vydal na neúspěšné hostování do polských Katowic, odkud se po pouhém půlroce bez jediného startu vrátil zpátky na Andrův stadion. Starty sbíral po minutách, pořádně se prosadil až v následujícím ročníku.

Dal v ní sice jen tři góly, ale na trávníku se už objevoval často, nastřádal 32 startů. Přes tři soutěžní branky za sezonu se však nikdy v kariéře nedostal, což je na útočníka poměrně žalostná bilance. V ročníku 2019/2020 se prosadil opět třikrát, v tom dalším potom dvakrát. Smůlu měl i na zranění. Letos už Sigmě došla trpělivost a Yunis zamířil jako volný hráč do prvoligové Opavy. Tam ku dnešnímu datu vstřelil jeden gól v osmi duelech.