Po Pardubicích se mi to těžko říká, ale s podzimem jsme spokojení, připustil Bílek

Po Pardubicích se mi to těžko říká, ale s podzimem jsme spokojení, připustil Bílek
OBSAHUJE OHLASY

Trenér Michal Bílek je s podzimem fotbalistů Plzně spokojený. Hodnocení první poloviny sezony mu pokazila remíza 1:1 v závěrečném 16. kole podzimní části na hřišti posledních Pardubic v jejich azylu v pražském Ďolíčku. Přes zimní přestávku se podle něj kádr úřadujících mistrů změní minimálně. Hráčům nyní začala dovolená, tým se znovu sejde 19. prosince. 

Západočeši vedou nejvyšší soutěž o pět bodů před Slavií, která od 18 hodin rozehrála zápas ve Zlíně. Bílkovi svěřenci se navíc přes tři předkola po čtyřech letech probojovali do hlavní fáze Ligy mistrů, kde však v konkurenci gigantů Bayernu Mnichov, Interu Milán a Barcelony neuhráli ani bod. V domácím poháru senzačně vypadli hned ve 3. kole s třetiligovým Hlučínem.

"Těžko se mi to po tomto zápase hodnotí, protože jsme tady měli vyhrát. Když to vezmu jako celek, jsme na prvním místě v době, kdy jsme hráli evropské poháry. Nebylo jednoduché přepínat, ale my jsme to zvládali. Celkově můžeme být spokojení, ale těžko se mi to říká po tomto zápase," řekl Bílek na tiskové konferenci.

"Byl bych radši, kdybychom tady vyhráli a náskok byl větší. To jednoznačně. Jsem rád, že se dáme zdravotně do pořádku, protože zraněných máme ažaž a trošku nám to komplikovalo konec ligy. Pauzu vítám. Už máme volno, 19. prosince začínáme trénovat," konstatoval sedmapadesátiletý rodák z Prahy.

Kvůli zranění mu v poslední době chyběli Filip Kaša, Jan Kliment, Jan Sýkora, Mohamed Tijani a Radim Řezník. "Nechci říkat, že jsme dneska nevyhráli kvůli náročnému programu a tomu, že jsme měli hodně zraněných. Pro kluky nebyla poslední kola jednoduchá. Přestože někteří měli zdravotní problémy, museli jít hrát, protože kádr se rapidně zúžil. Jsem rád, že teď liga končí a dáme se zdravotně a fyzicky do pořádku," uvedl Bílek.

"Doufám, že všichni marodí už tak dlouho, že by na začátek přípravy měli být k dispozici. Věřím, že se dobře připravíme, abychom v čele byli co nejdéle. Nebude to vůbec jednoduché. Slavia bude chtít titul. Sparta se bude chtít dotáhnout na špičku. Bude to zajímavé," prohlásil někdejší hráč Sparty, Betisu Sevilla nebo Žižkova.

Velké změny v týmu neočekává. "Bavíme se o menších změnách v kádru. Teď je ještě předběžné o tom mluvit. Změny nebudou velké. Kádr máme široký, kvalitní. Pokud nějaká změna bude, jsou to jeden dva hráči," podotkl bývalý kouč Blšan, Sparty a české nebo kazachstánské reprezentace.