Brněnský talent Pachlopník ví, že to ještě není úplně ono: Roli žolíka přijímám a nemám s tím problém

Brněnský talent Pachlopník ví, že to ještě není úplně ono: Roli žolíka přijímám a nemám s tím problém

Ještě na přelomu října a listopadu se brněnský nováček vyhříval v první šestce. Stačily však tři prohry v řadě s Dynamem České Budějovice (2:3), Viktorií Plzeň (0:4) a Sigmou Olomouc (2:3) a soubor trenéra Richarda Dostálka je rázem jedenáctý, čili ve skupině o udržení.

"Před třemi zápasy jsme byli pátí nebo šestí, teď jsme rázem v dolní polovině tabulky, protože jsme ve třech zápasech nebodovali. Tam být nechceme, ale je to fotbal, teď musíme v druhé půlce zabrat a udělat bodů víc," uvedl na stránkách fczbrno.cz dvaadvacetiletý navrátilec Ondřej Pachlopník.

I tak se ovšem za podzimní částí neohlíží nijak nasupeně. Po dlouhém zranění se konečně zotavil, nasbíral sedm prvoligových startů a v posledním kole si navíc na své konto připsal i druhý prvoligový gól kariéry.

"Bodů jsme udělali dost, ani se to možná nečekalo, ale soupeři bohužel bodují taky. Během dvou zápasů můžete spadnout k poslednímu místu nebo být nahoře. Teď máme ještě pohár, který chceme zvládnout a postoupit. Ne-li vyhrát. Jasně, takové ambice se nekladou, ale chceme zkrátka dojít co nejdál a zlepšit si náladu, aby bylo volno o něco příjemnější," připomněl čtvrteční výjezd na půdu Teplic.

Nijak dramaticky nebere ani skutečnost, že ze zmíněných sedmi vystoupení byl v základní sestavě pouze jednou a šestkrát šel do hry až jako střídající, s tím, že dohromady strávil na trávnících 222 minut čistého času.

"Samozřejmě bych radši hrál od začátku, ale jsem po dlouhé pauze. Není to ještě úplně ono, cítím sám, že vnímání hřiště a fotbalová kondice nejsou takové, jaké bych si představoval. Takže roli žolíka přijímám a nemám s tím problém," zakončil perspektivní středopolař, jemuž před pár dny neunikla ani pozvánka do jednadvacítky.

Sparta potřebuje posílit. Nehasil letícímu Vlkanovi nenaletěl a VAR Hocek už Plzni nepomohl

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.