MS v Kataru kromě peněz do kapsy Man City a PSG nepřinese nic užitečného, čílí se Sarri

MS v Kataru kromě peněz do kapsy Man City a PSG nepřinese nic užitečného, čílí se Sarri

Čím více se MS ve fotbale blíží, tím více přibývá kritiky na adresu organizátorů. K četné enklávě kritizujících jmen, mezi něž patří například Jurgen Klopp, Bruno Fernandes, José Mourinho či Rafael van der Vaart, se nyní přidává i Maurizio Sarri.

Bývalý trenér Neapole či Chelsea a nynější lodivod Lazia si v rozhovoru pro TuttoMercato postěžoval na uspořádání nadcházejícího mistrovsví světa v Kataru. Zkušený italský stratég se hodně podivoval, kdo tento návrh vůbec mohl schválit, a rovněž ho zajímalo, jestli si jsou lidé vědomi, jaké to bude mít následky.

„Kamkoliv se hnu, tam slýchám jenom kritiku. Já se tomu už ani nemohu divit, protože to, co předcházelo MS v Kataru, nemůže běžný mozek jen tak pochopit. Prachy opět jednou vyzrály nad zdravím, a když byly obětovány lidské životy, tak to už nikomu ani nevadilo. To je dneska v pohodě prostě. Hlavně, že to vynáší…,“ říkal Sarri zcela narovinu.

„Kromě toho, že to je naprostá urážka lidem a fanouškům do tváře, tak je to také pořádný kopanec samotným fotbalistům do zad. Máme extrémně nabitý kalendář zápasů, který bude během zimy přerušen kvůli nesmyslnému turnaji. Pokud mi někdo z vás vysvětlí, co jiného nám toto mistrovství může přinést, tedy kromě toho, že z něho bude opět finančně profitovat Manchester City a PSG, pak se vám omluvím a změním názor. To teď ale zaručeně nemohu,“ podotkl třiašedesátiletý kouč momentálně působící v hlavním městě Itálie.