Urbancovi stačilo jen 774 prvoligových minut, aby si na teplických Stínadlech vysloužil důvěru na další roky

Krajní záložník či obránce Jakub Urbanec po povedených výkonech v teplickém dresu prodloužil na Stínadlech smlouvu do léta 2025.

Ta původní měla zkušenému třicetiletému fotbalistovi a třetímu nejlepšímu střelci týmu vypršet po této sezoně.

Urbanec přišel do Teplic v létě z druholigového Prostějova, kde si ho vyhlédl trenér Jiří Jarošík a i díky pěti nastříleným brankám v devíti startech v základu se stal jednou z komet letošní sezony FORTUNA:LIGY.

V premiérové sezoně v nejvyšší soutěží odehrál 11 zápasů a pětkrát skóroval, o další starty ho připravilo zranění. V posledním podzimním zápase rozhodl o výhře nad Libercem 2:1.

"Jakub skvěle zapadl do týmu a svou pracovitostí si vybojoval místo v základní sestavě, proto jsme se s předstihem dohodli na prodloužení smlouvy," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Bývalý hráč Převýšova, jehož barvy oblékal těsně po dvacítce, si prodloužení spolupráce se severočeskou značkou moc považuje a doufá, že ho forma hned tak neopustí.

"Užívám si to. Jsem strašně vděčný, že jsem tuhle šanci dostal. Doufám, že to bude pokračovat a že se bude dařit i nadále," zakončil sám hráč, jenž má za sebou řadu ročníků ve Viktorii Žižkov.

Poslední Chytilův zápas na Andrově stadionu a pak hurá do Edenu? Všechno nasvědčuje právě této cestě