Vrba odmítl další Rusko a stále čeká na vhodnou nabídku: Kdyžtak vezmu Pavlovice, Kozlovice, případně Přerov

Vrba odmítl další Rusko a stále čeká na vhodnou nabídku: Kdyžtak vezmu Pavlovice, Kozlovice, případně Přerov

Plzeň ve dvou různých časových etapách, k tomu Žilina, Anži Machačkala, Ludogorets Razgrad, Sparta, Baník Ostrava a samozřejmě česká reprezentace, jíž řídil od prosince 2013 do června 2016, než se odebral do ruské Premier League. Toť dosavadní trenérská dráha Pavla Vrby coby hlavního kouče.

Od letošního října je však velezkušený stratég bez angažmá, neboť na Bazalech vydržel jen několik měsíců. Slezský klub, jemuž necelé dvě dekády zpět pomohl k historickému primátu, se tak stal jeho nejkratší kariérní zastávkou.

Dle vlastního mínění měl Baník poznat víc a neskočit po lákavé nabídce krátce po ukončení svého sparťanského dobrodružství. Nejvíc doplatil při vedení Laštůvky, Kuzmanoviče, Lischky a spol. na to, že věci dělá podle sebe.

V současné době se tak v české metropoli i kvůli pracovní vyčichlosti věnuje vnoučatům a vůbec rodině, na kterou v poslední letech neměl až tolik času. S ohledem na blížící se rok 2023 už by však do trenérského kolotoče opět rád naskočil.

Devětapadesáté narozeniny ještě každopádně oslaví v úvodu prosince na volné noze, ale pak bude možné všechno. Jedno volání z východu Starého kontinentu už ostatně rychle smetl ze stolu a doufá v atraktivnější vábení...

"Do nového roku času dost, nemusím nikam pospíchat, uvidíme, jestli nějakou nabídku dostanu a co se bude dít. Z Pavlovic jedna přiletěla, hned jak skončila ostravská anabáze, takže ještě chvíli počkám. Kdyžtak vezmu Pavlovice, nebo možná Kozlovice. Případně Přerov," pronesl s evidentní nadsázkou v rozhovoru pro footballclub.cz vítěz slovenské, bulharské i české nejvyšší soutěže, jíž se mu podařilo ovládnout hned třikrát.

Na titul bych si v tuhle chvíli tipnul Slavii. Sparta musí vrátit kotel na stadion, říká trenér Pulpit