Chceme se sžít s Budějovicemi a naším cílem je vytvořit ze Střeleckého ostrova nedobytnou tvrz, hlásí Zápotočný

Chceme se sžít s Budějovicemi a naším cílem je vytvořit ze Střeleckého ostrova nedobytnou tvrz, hlásí Zápotočný

Vyměnit druholigového lídra z Příbrami za třináctý tým FORTUNA:LIGY? Pro nového kouče Dynama Tomáše Zápotočného, jenž dorazil na Střelecký ostrov spolu s Markem Niklem, bylo rozhodování dost složité, nicméně nakonec vábení z elitní soutěže přeci jen neodolal.

Kvůli čemu byl nerozhodný? "Mám tam rodinu, jsme tam odmalička. Bylo to složité i v tom, že se bylo potřeba opustit hráče, kabinu. Všechno tam šlapalo, bylo to celé hrozně příjemné a energické. Když se daří, je těžké něco opouštět. Trenéři většinou odchází, když se nedaří, v tom je to paradox. Teď dojíždíme, ale sháníme si bydlení. Směrujeme to k tomu, abychom tady od ledna byli jako bydlící trenéři. Snad se to dotáhne. Chceme se sžít s Budějovicemi. Chceme být Budějčáci," avizoval v interview pro web dynamocb.cz dvaačtyřicetiletý odborník, pro něhož jde o první prvoligové angažmá jeho trenérské kariéry.

Dle jeho vyjádření jde o krok nahoru. Výzvy má rád a fotbalový život je přesně o nich. "Sami moc dobře víme, že v první lize míst není moc a trenérů je hrozně moc. Vůbec nelituji toho, že jsme se takhle s Markem Niklem rozhodli. Očekávám osobní posun, posun v trenérské kariéře i zdokonalení se. A pak dobrou práci s dobrými lidmi v dobrém zázemí a skvělém klubu. S předešlým působištěm je to nesrovnatelné. Vůbec nechceme snižovat Příbram, ale dá se tady vytvořit a přenést na hřiště spousta zajímavých věcí. Posune nás to, kvalita je tady neskutečná. Taky je tu moc útulný stadion a naším cílem je vytvořit z něj nedobytnou budějovickou tvrz," informoval exreprezentant.

Premiéru na lavičce si odbyde v sobotním klání MOL Cupu proti Hradci Králové. Dynamo, které před pár dny těsně podlehlo Spartě, přivítá votroky na domácí půdě, kde v úvodu listopadu padla Zbrojovka. Cíl pro víkendové osmifinále snad ani nemusíme zmiňovat...

"Chci vyhrávat každý zápas. Už od prvních dnů děláme maximum pro to, abychom byli úspěšní. Vytváříme tlak na sebe, tlak na hráče. Chceme, aby si všechno sedlo. Chceme uspět, zvítězit a postoupit," doplnil Zápotočný, který už nechtěl nijak bourat hotový plán předešlého hlavního kouče Jozefa Webera a tak se do konce roku pojede ještě podle jeho not. "S plánem jsme se seznámili a nechceme do toho moc zasahovat. Trénovat se bude do 2. prosince, s vrcholem ve formě přátelského zápasu v Reidu, na který se moc těšíme. Pak budou mít kluci dovolenou, odpočinou si od fotbalu. Něco naběhají, ostrými tréninky pak začneme na začátku ledna.“