FIFA alkohol nepodpoří. Pivo se na MS nebude prodávat ani na stadionech, kde se původně prodávat mělo

FIFA alkohol nepodpoří. Pivo se na MS nebude prodávat ani na stadionech, kde se původně prodávat mělo

Víkendový fotbálek, pivo a párek nebo klobása. Takový požitek si bohužel návštěvníci dvaadvacátého Mistrovství světa nebudou moci dopřát. FIFA nakonec těsně před začátkem rozhodla, že nebude na stadionu pivo k dostání, tedy alespoň to alkoholické.  

Šampionát v Kataru je akcí, která se zrovna mnohým dvakrát nezazdává. Turnaj v listopadu na území, kde fotbal vykvetl prakticky na písečné louce, se zatím nejeví jako ideální volba organizace FIFA. Mnohé zakázané ale mělo být povoleno. V Kataru jakožto muslimské zemi se alkohol jen tak neprodává, ale Mistrovství světa mělo mít výjimku, a alespoň pivo se mělo dát zakoupit na osmi stadionech, kde se šampionát odehraje.

Nakonec ale z toho nic nebude, protože se FIFA pár hodin před startem rozhodla, že se bude prodávat jen pivo nealkoholické. ,,Po diskusích mezi úřady hostitelské země a FIFA bylo přijato rozhodnutí odstranit prodejní místa piva z katarských stadionů Mistrovství světa ve fotbale 2022," stojí prohlášení řídícího orgánu světového fotbalu na bbc.com. „Nealkoholická piva zůstanou k dispozici na všech stadionech mistrovství světa v Kataru," ujistila FIFA fanoušky, že alespoň tak budou moci rozjásat chuťové buňky chmelovým produktem

Světový šampionát odstartuje v neděli duelem Kataru proti Ekvádoru. Zápas se odehraje v sedmnáct hodin našeho času na stadionu Al Bayt Stadium.