Už vám neprodáme ani kopačku, vzkazují z Etihadu na Emirates a Zinčenko s Jesusem už následovníky mít nebudou

Už vám neprodáme ani kopačku, vzkazují z Etihadu na Emirates a Zinčenko s Jesusem už následovníky mít nebudou

Ještě před touto sezónou City do Arsenalu odkládalo “nepotřebné” fotbalisty. S tím je podle vedení klubu definitivní konec. Manchester City si zakázal posilovat svého aktuálně největšího konkurenta.  

Mikel Arteta získal další důkaz, že svou práci v Arsenalu dělá dobře. Podle webu Football Insideru vyhlásili šéfové Manchesteru City zákaz na jakýkoliv transfer svých stávajících hráčů právě do tohoto londýnského klubu koučovaného bývalým asistentem Pepa Guardioly. Právě z Arsenalu se totiž v této sezóně (oproti původním předpokladům poněkud překvapivě) vyloupl hlavní konkurent City v boji o titul a během “mundialové pauzy” se právě Arsenal hřeje na čele tabulky Premier League s pětibodovým náskokem před Manchesterem City.

Což v důsledku znamená, že Gabriel Jesus a Oleksander Zinčenko v kabině na Etihadu žádného dalšího svého bývalého spoluhráče ze severu Anglie nepřivítají. Právě tito dva hráči přitom na trase Manchester - Londýn putovali v tomto letním přestupovém období a jsou nyní důležitou součástí Artetovy skládačky. Šéfové City se podle Insideru mají obávat, že by Arteta mohl využít svých znalostí kabiny City plus přehledu v talentech mládežnického systému klubu a nehodlají riskovat, že by posílili kádr svého aktuálně největšího soupeře.

Od Arsenalu se totiž v následujících sezónách čekají velké věci. Pokud tedy vydrží na stávající trajektorii progresu. Zatímco v této sezóně jsou experti rozdělení v názoru na to, zda tým pod Artetovým vedení může opravdu útočit na nejvyšší pozice v Premier League, do dalších roků má tým okolo Saky, Odergaarda nebo Martinelliho obří potenciál. Žádný přídavek v podobě talentovaných fotbalistů z líhně Manchesteru City nicméně v severním Londýně už do budoucna nepřivítají. Pokud šéfové City svůj záměr tedy dodrží.