Prohráli jsme zaslouženě, soupeř nás převyšoval v práci s míčem, nehledal po prohře v Turecku výmluvy Zima

Prohráli jsme zaslouženě, soupeř nás převyšoval v práci s míčem, nehledal po prohře v Turecku výmluvy Zima
OBSAHUJE OHLASY

Šestou porážku v deseti zápasech v tomto kalendářním roce si připsala v Turecku česká fotbalová reprezentace a ustavila tak nový “negativní” rekord. Žádný český reprezentační tým neměl tak špatný ročník jako ten trenéra Šilhavého v roce 2022, kdy proti šesti prohrám stojí jen dvě výhry a dvě remízy.    

Na držení míče byl přátelský zápas mezi Tureckem a Českem s koneščným výsledkem 2:1 naprosto vyrovnaný. Oba týmy měli míč na kopačkách přesně padesát procent hracího času. Turci nicméně byli mnohem produktivnější směrem dopředu a svůj čas s balónem na kopačkách využili k patnácti střeleckým pokusům, ze kterých rezultovalo sedm přímých střel na bránu. Češi naproti tomu ohrozili Alemdara v brance domácích pouze dvakrát, přičemž jedna střela byla od Václava Černého, který využil flagrantního zaváhání právě tureckého gólmana.  

Trenér českého národního týmu Jaroslav Šilhavý tak oproti vydařenému utkání v Olomouci, kde Češi rozstříleli Faerské ostrovy 5:0 tentokrát neměl důvod své svěřence chválit. A taky nechválil. “Soupeř byl daleko produktivnější než my. Dávali jsme si přednost ve vápně, hrozně dlouho nám trvalo, než jsme si něco připravili na střelu. Často jsme ještě zbytečně hledali lepší řešení. Soupeř potrestal naše chyby, které jsme udělali. Góly, které jsme dostali, jsme jim darovali. Potom už to bylo těžké dohánět. Nakonec bychom určitě byli rádi za remízu. Ale nevyšlo nám to," hodnotil po zápase Šilhavý, kterého citovala ČTK.

Podobně jako jeho šéf to viděl i David Zima, který v obranné čtveřici hostujícího týmu odehrál na místě středního obránce celý zápas. "Prohráli jsme zaslouženě, soupeř byl lepší, hlavně v práci s míčem. Turci měli určitou kvalitu, ale nebylo to jako týmy v elitní skupině Ligy národů. Sami jsme se dostávali do nějakých příležitostí, ale hodně jsme kazili předfinální a finální fázi. Jejich šance vycházely především z našich vlastních chyb," zkonstatoval pro ČTK bek Turína.