Francie před začátkem šampionátu v oslabení! Držitel Zlatého míče Benzema je po zranění mimo hru

Francie před začátkem šampionátu v oslabení! Držitel Zlatého míče Benzema je po zranění mimo hru

Obrovská smůla postihla obhájce mistrovského titulu a jeho nejlepšího útočníka Karima Benzemu. Držitel Zlatého míče si na tréninku přivodil zranění, které si vyžaduje minimálně tři týdny léčení. 

Obrovská smůla postihla den před zahájením katarského Mistrovství světa reprezentaci Francie. Výběr Galského kohouta se bude muset obejít bez své největší útočné opory Karima Benzemy. Útočník Realu Madrid si na tréninku v Kataru přivodil zranění čtyřhlavého stehenního svalu a mimo hru bude dle očekávání minimálně tři týdny, tudíž je v rámci šampionátu mimo hru.

Podle L'Équipe ucítil prudkou bolest v levém stehenním svalu. Údajně má Benzema svalové problémy od října, ale až nyní se projevily naplno. Letošní vítěz Zlatého míče tak na čtvrtém šampionátu pravděpodobně nenastoupí. ,,Karim Benzema je mimo hru," uvedla samotná Francouzská fotbalová federace (FFF). ,,Šel na vyšetření magnetickou rezonancí do nemocnice v Dauhá, které bohužel potvrdilo natržení svalu," dodala FFF.

Francie už tak postrádá opory v podobě Paula Pogby a N´Gola Kantého. Šampionát startuje dnes zápasem mezi domácím Katarem a Ekvádorem. Duel startuje v 17:00.