Baník nemůže být o jednom či dvou hráčích, musíme makat jako tým, míní Laštovka a nabádá k tvrdé práci

Baník nemůže být o jednom či dvou hráčích, musíme makat jako tým, míní Laštovka a nabádá k tvrdé práci

Baník už od víkendu nefiguruje na dvou různých frontách a opět se ho týká výhradně FORTUNA:LIGA, ve které půjde znovu do akce až 28. ledna na půdě Zlína.

Může za to domácí pohárové vyřazení se Spartou (2:3), která si dokázala odvézt ze Slezska těsnou výhru 3:2 a na čtvrtfinálovou bránu MOL Cupu zaklepala před návštěvou 14 185 diváků ona.

Jan Laštůvka souhlasí se slovy svého šéfa Pavla Hapala, že v defenzivě je současná Ostrava ještě příliš křehká. "Moc těch čistých kont opravdu nemáme. Vždycky když už bychom ho mohli mít, tak vzadu uděláme chybu. Pro to, aby si obrana věřila, je těch nul vzadu opravdu málo. I když nedávno jsem se díval na statistiky a všiml jsem si, že ani týmy, které mají těch nul vzadu nejvíc, jich letos nemají tolik, jak tomu bývá v jiných sezonách," podotkl na stránkách fcb.cz čtyřicetiletý veterán z Bazalů.

Nyní je před desátým celkem prvoligového peletonu dlouhá přestávka. Co bude v jejím průběhu nejdůležitější pro úspěšné zvládnutí jarní části sezony a vysněný posun v tabulce?

"Hlavně se musíme dobře fyzicky připravit. Musíme makat, protože nás na nečeká lehké jaro. I když jsme se herně asi trochu zvedli, pořád to budce běh na dlouhou trať. Nevíme, co bude, jestli třeba zůstane Plavšič. To je taky jeden z důležitých hráčů v kádru. Ukázal, že je prostě někde jinde. Tak to musíme brát. V Baníku takový rozdílový hráč dlouho nebyl. Uvidíme, co Laco Almási, i o něm se hodně mluví. I když na druhou stranu Baník nemůže být o jednom nebo o dvou hráčích. Musíme makat jako tým. Možná přijdou jiní hráči, možná budou nějaké změny, nevím, to není otázka pro mě. My se ale musíme připravit a makat od prvního dne přípravy. Nebo už během těch individuálních programů, které dostaneme. Liga je vyrovnaná. Jednou vyhrajeme, můžeme být nahoře, jednou prohrajeme, můžeme být dole. Nesmíme si ale hlavně dovolit to, co jsme dělali teď, že jsme nechávali body týmům, které by měly být v tabulce pod námi," burcoval slezskou kabinu Laštůvka, který v podzimním programu nechyběl ani jednou mezi třemi tyčemi Ostravy.