Hattrick - průvodce MS 2022 - vyšel s dárkem: S kartičkami hráčů Fortuna:ligy v každém výtisku!

Hattrick - průvodce MS 2022 - vyšel s dárkem: S kartičkami hráčů Fortuna:ligy v každém výtisku!

Listopadové číslo HATTRICKu  - průvodce MS 2022 (116 stran plus maxiplakát s velkým herním plánem šampionátu do každé hospody či do obýváku televizi) - vyšlo minulou středu se zajímavým dárkem. Totiž s kartičkami hráčů Fortuna:ligy v každém výtisku! 

Sběratelství fotbalových či hokejových kartiček zažilo svůj rozkvět v devadesátých letech. Pár desítek či stovek „skalních“ sice u tohoto hobby setrvalo, ale sběratelství šlo časem do pozadí. Přestože kartičky české fotbalové ligy chyběly na trhu dlouhých dvacet let, rychle si našly početnou komunitu sběratelů.

Navíc v posledních letech zažívá sběratelství v našich končinách renesanci. Počet sběratelů v Česku i na Slovensku výrazně stoupá. Důvodů je hned několik.

Mladí či dokonce dětští sběratelé ze zmíněných devadesátých let jsou aktuálně v produktivním věku a mají možnost splnit si dětské sny v podobě vysněných kartiček. Pokud se však po dlouhých letech vrátí k oprášení alb z dětství a očekávají, že v nich najdou vzácné a drahé kartičky, ve většině případů se pletou.

Aktuálně se na kvalitu kartiček klade obrovský důraz. Musejí být ve stoprocentním stavu, bez jakýchkoli defektů na rozích. Rozměr kartiček či prvky v podobě přední strany s poutavou fotografií či grafikou a zadní strany se statistikami či doprovodným textem se sice nezměnil, ale do hobby vstoupilo množství novinek, v nichž je občas problém se vyznat.

Auto, jersey, memorabilia, lot, set, inzert, paralelka. Variace kartiček počítáme v desítkách. Největší poptávka je nepochybně po kartičkách, které obsahují originální podpis sportovce nebo kousek hraného materiálu v podobě dresu, míče, kopačky, chrániče, hokejky, brusle či dokonce sítě z brány. Takovýmto způsobem se oblíbený sport či konkrétní klub dostává doslova do obývacího pokoje zanícených příznivců.

Nejvzácnější kartičky jsou vyráběny v nízkých nákladech. Kraluje mezi nimi tzv. „1 of 1“ kartička –  je z ní tedy vyroben pouze jeden jediný kus. Často jde o kartičku, která obsahuje nejen podpis, ale také kousek hraného materiálu.

V rámci jednotlivých zemí, včetně Česka, se vytvořily silné komunity, které si v mnoha případech navzájem pomáhají a pravidelně se setkávají na burzách sběratelských kartiček. Mnohé sběratele tak u kartiček nedrží jen samotné hobby, ale především kamarádi, se kterými sdílejí vášeň pro karty. Mění, nakupují, zkoušejí nové produkty a diskutují.

Téměř každým rokem cena kartiček roste. Řada sběratelů si ze svého hobby vytvořila podnikatelskou činnost – otevřela si oficiální e-shopy se zaměřením na sběratelství. Mezi sběrateli se ale najdou i překupníci, kteří v kartičkách vidí zajímavou investiční příležitost. Ve sběratelství je však stále prvořadá především radost.

Na českém sběratelském trhu hrál dlouhá léta prim hokej. V roce 2020 se na trh po dvaceti letech vrátily také kartičky české nejvyšší fotbalové soutěže. Slovenský výrobce SportZoo novým produktem přitáhl ke sběratelství množství staronových sběratelů, kteří se mohou aktuálně těšit z vydání nové kolekce fotbalových kartiček první série FORTUNA:LIGY 2022/2023.

V listopadu 2022 vydává společnost SportZoo již svoji v pořadí pátou kolekci kartiček FORTUNA:LIGY, které se těší stále větší popularitě.

Objevit v nich můžete kartičky všech šestnácti klubů FORTUNA:LIGY a jejich největších hvězd. V balíčcích můžete najít spoustu různých druhů kartiček od těch nejzákladnějších, až po zmiňované speciální karty s kousky hraných dresů či originálními podpisy hráčů.

Novinkami nové kolekce jsou sety kartiček Welcome To My Office s fotbalovými stadiony na pozadí, set Super Heroes v komiksovém designu a Triple Team Hopes se třemi hráči na jedné kartičce.

Nové kartičky FORTUNA:LIGY lze zakoupit na e-shopu www.sportzoo.store/cz, u vybraných prodejců a v síti trafik Mediaprint & Kapa.

První kartičky hráčů Fortuna:ligy do sbírky dostanete zdarma v HATTRICKU číslo 11 (Průvodce MS 2022 v Kataru), které je na trhu od středy 16. listopadu 2022.