Chorvatsko po Modričově odchodu nebude stejné. Pomůže ambiciózní Belgii nepříjemný budíček s Egyptem?

Chorvatsko po Modričově odchodu nebude stejné. Pomůže ambiciózní Belgii nepříjemný budíček s Egyptem?
PREVIEW

Do mistrovství světa v Kataru ve středu vstoupí také Chorvatsko. Stříbrný tým z minulého šampionátu se utká s Marokem. Ve druhém zápase skupiny F Belgičané, kteří před čtyřmi lety v Rusku získali bronz, vyzvou Kanadu.

V chorvatském mužstvu už nejsou tehdejší opory útočník Mario Mandžukič a záložník Ivan Rakitič. Další středopolař a kapitán Luka Modrič naopak zůstává v reprezentaci, podobně jako v Realu Madrid, nepostradatelným hráčem i v sedmatřiceti letech.

"Je mi jasné, že už jsem v určitém věku a tohle bude můj poslední velký turnaj s chorvatskou reprezentací," přiznal Modrič v rozhovoru pro FIFA plus. "S Lukou není nic nemožné. Udělá maximum, aby nám i v Kataru pomohl. Chorvatsko po Modričově odchodu nebude stejné. Náš fotbal mu bude navždy vděčný za všechno, co pro nás udělal," doplnil trenér "Vetreni" Zlatko Dalič.

Maročané by na šestém světovém šampionátu rádi vylepšili minulý turnaj, kde skončili poslední ve skupině s jedním bodem. "Jsme mladý a ambiciózní tým, který chce společně dosáhnout velkých věcí a udělat to nejlepší pro naši zemi. Prvním cílem je zvládnout skupinu a poté jít krok za krokem," řekl marocký krajní obránce Ašraf Hakimí.

Belgičané se proti Kanadě musejí obejít bez historicky nejlepšího střelce Romela Lukaka. Útočník Interu Milán a autor 68 reprezentačních gólů by kvůli zranění stehna měl vynechat minimálně první dva duely ve skupině. "Rudí ďáblové" budou hodně spoléhat na klíčového záložníka Kevina De Bruyneho.

Druhý tým žebříčku FIFA v generálce před turnajem podlehl Egyptu 1:2. "Bereme to především jako budíček. Také bylo potřeba dát některým hráčům potřebné minuty. Teď se musí dát všichni dohromady. Nemůžeme očekávat, že vyhrajeme mistrovství světa, když nebudeme v top formě," prohlásil španělský kouč Belgičanů Roberto Martínez.

Kanaďané při jediné dosavadní účasti na MS v roce 1986 byli poslední ve skupině se třemi porážkami a skóre 0:5. "Víme, že Belgie má obrovsky kvalitní hráče, ať postaví kohokoliv. Bude to hodně těžké, ale my budeme připraveni. Chceme ukázat, že jsme fotbalový národ a můžeme hrát s nejlepšími na světě," uvedl kanadský záložník Jonathan Osorio.

Zápas Maroka s Chorvatskem začne v 11:00 SEČ v Chúru, duel Belgie - Kanada má výkop ve 20 hodin na stadionu v Rajjánu.

STŘEDEČNÍ PROGRAM:

11:00 Maroko - Chorvatsko
14:00 Německo - Japonsko
17:00 Španělsko - Kostarika
20:00 Belgie - Kanada

Pokrytectví Evropanů? A kdy vrátí Infantino Putinův řád? Je dobře, že se v Kataru tolik nastavuje, Erichu Brabče