Katalánci prohání produkt akademie Lutychu. Kolik by belgický klub inkasoval za jeho uvolnění?

Katalánci prohání produkt akademie Lutychu. Kolik by belgický klub inkasoval za jeho uvolnění?

Právě probíhající světový šampionát v Kataru umožňuje klubům bedlivě sledovat hvězdičky, které by se výkony na vrcholném turnaji mohla výhodně prodat. Nadcházející lednové přestupové okno však nebude jen o nich, neboť je celá řada schopných jmen, která se na mistrovství světa nepodívala. To může být i případ Nicolase Raskina ze Standardu Lutych, kterého aktuálně sleduje Barcelona.

Podle informací španělského portálu Fichajes je jednadvacetiletý belgický záložník předmětem zájmu katalánského obra, který v něm vidí poměrně levnou, ale především efektivní tvář do své kabiny. Absolvent mládežnické akademie Lutychu aktuálně patří k členům základní sestavy.

Belgický záložník se etabloval v klíčovou tvář také národního výběru do jednadvaceti let a očekává se, že pozvánka do seniorského výběru na sebe nenechá dlouho čekat.

Odchovanec Lutychu posbíral cenné zkušenosti taktéž v Anderlechtu či Gentu, od roku 2019 pak nastupuje v barvách Standardu v nejvyšší soutěži Jupiler Pro League.

Barcelona plánuje tohoto mladíka zlákat do svých řad již během tohoto lednového okna a finance na něj chce získat prodejem nepotřebných tváří v kabině.

Přes kapsu se příliš neplácne, neboť se očekává cenovka ve výši 5 milionů eur.  Do karet jeho odchodu nahrává také fakt, že Raskinovi končí po této sezóně smlouva.