Plnou parou vpřed! velí šéf lavičky Nizozemska. Bronz je minimum, ale chce více

Plnou parou vpřed! velí šéf lavičky Nizozemska. Bronz je minimum, ale chce více

Nizozemsko nabralo po předchozích letech trápení opět sílu a teď se řadí mezi papírově nejsilnější celky na právě probíhajícím mistrovství světa v Kataru, kde si již stihlo připsat výhru 2:0 nad nevyzpytatelným Senegalem.

Trenér Louis van Gaal stál u zrodu bronzového úspěchu z MS 2014 v Brazílii, kde v boji o třetí místo dokonce přemohl domácí celek 3:0. Tehdy Holandsko sázelo na poněkud jiný herní styl, než jakým se prezentuje dnes. Teď je v kádru více kvality, která se musí zúročit.

„Slýchávám názory, že jsme černým koněm šampionátu, a tudíž bychom se mohli dostat až do semifinále… Poslouchejte mě ovšem… Bronz je pro nás minimum, ale chceme více,“ prozradil van Gaal, co si on a jeho hráči slíbili v kabině.

„Když jsem vedl Holandsko v roce 2014, brali jsme bronz, a to náš tým neměl takovou kvalitu, jakou má dnes. Já pevně věřím, že teď můžeme celé MS klidně vyhrát!“ burcoval před zraky novinářů na tiskové konferenci před druhým zápasem skupiny. Tentokrát s Ekvádorem. 

„Skutečně máme vysoké šance ovládnout celé mistrovství. Na celém turnaji není mnoho manažerů, kteří mohou říct totéž. Já jsem nicméně jedním z těch, kteří mohou,“ prohlásil Louis van Gaal, který po tomto MS pověsí svou trenérskou kariéru na hřebík. Pochopitelně se tedy bude chtít rozloučit s trofejí.