Dortmund nasázel v Singapuru i v Malajsii celkem 11 gólů, AS Řím nedokázal porazit dva japonské týmy

OBSAHUJE VIDEO

Borussia Dortmud, která je v Německu po patnácti odehraných kolech až šestá, využila právě probíhající světový šampionát k cestě do Asie, kde už má za sebou dva přátelské zápasy.

Vestfálský obr ze Signal Iduna Parku si před pár dny v Singapuru poradil s tamním celkem Lion City Sallors, nad nímž vyhrál 7:2.

Nový pracovní týden pak otevřel dalším výhrou nad malajsijským týmem Johor Danul Ta'zim, jehož skolil poměrem 4:1.

Trenéra Terziče, který nasadil do základu i Cana nebo Hummelse, potěšili zejména autoři gólů Nijnmah, Malen, Phimann a Bamba, jenž po druhé asistenci Özkana pečetil skóre dvacet minut před koncem.

Ve středu 30. listopadu se osminásobný bundesligový vítěz utká ve Vietnamu s tamním národním mužstvem, které v posledních třech zápasech skolilo Afgánistán, Singapur i Indii a to vše s celkovým skóre 9:0.

To italský AS Řím, jemuž nyní patří v Serii A dokonce až sedmá pozice, na japonském turné až tak úspěšný nebyl a bez výhry je už pět zápasů v řadě, s tím, že v posledních čtyřech střetech vždy remizoval.

V minulém týdne uhráli svěřenci portugalského trenéra Josého Mourinha bezgólovou remízu s mužstvem Nagoya Grampus a v pondělí nedokázali na národním stadionu v Toku porazit Yokohamu Marinos, se kterou se šlo do kabin po výsledku 3:3.

A pro Vlky to byl ještě docela dobrý výsledek, neboť pár minut před koncem prohrávali rozdílem dvou branek a ostudě zamezili Ibaňez se Shomurodovem, kteří udeřili v 84., respektive v 92. minutě.

Mezi jedenácti vyvolenými přitom měl Řím například Smallinga, Matiče nebo El Shaarawyho.