Neymar i Tite se shodli. Nejlepším záložníkem planety už je delší dobu tento hráč...

Neymar i Tite se shodli. Nejlepším záložníkem planety už je delší dobu tento hráč...
OBSAHUJE OHLASY

Zraněný útočník Neymar a trenér brazilské reprezentace Tite označili hrdinu pondělního duelu na mistrovství světa se Švýcarskem Casemira za nejlepšího záložníka na světě. Třicetiletý hráč Manchesteru United rozhodl svým premiérovým gólem na šampionátu o vítězství "Kanárků" 1:0. Tite také přiznal, že Neymar jeho týmu velmi chybí, věří ale, že ostatní hráči se chopí šance

Casemiro zlomil bezbrankový stav v 83. minutě střelou bez přípravy ve vápně. Pětinásobným mistrům světa tím s předstihem zajistil účast v osmifinále, poté co Brazílie navázala na úvodní výhru 2:0 proti Srbsku.

Neymar po utkání se Švýcary na twitteru napsal: "Casemiro je už dlouho nejlepší záložník na světě." Na tiskové konferenci se k němu přidal i Tite. "Ze zvyku vždy respektuju ostatní názory a obvykle se k nim nevyjadřuji. Tentokrát ale učiním výjimku. Souhlasím s tím, že Casemiro je nejlepší záložník na světě."

Brazilci zakončí skupinovou fázi v pátek proti Kamerunu a minimálně v tomto utkání se ještě budou muset obejít bez Neymara kvůli zraněnému kotníku z úvodního duelu se Srby. "Neymar má zvláštní sadu dovedností. Je to hráč, který vás v kouzelné chvíli obehraje, a vy si jen říkáte, co se stalo. Tohle umí," uvedl jednašedesátiletý Tite.

"Ostatní hráči se snaží dostat na jeho úroveň. Doufám, že se jim to povede. Ano, Neymar nám skutečně chybí. Má velkou kreativní sílu a je velmi efektivní. Máme ale hráče, kteří se můžou chopit příležitosti," prohlásil někdejší záložník, který vede reprezentaci od roku 2016.

Brazílie naposledy ovládla světový šampionát před 20 lety. V roce 2018 v Rusku nestačila ve čtvrtfinále na pozdějšího držitele bronzu Belgii. "Tentokrát máme širší škálu možností, můžeme vybírat z vícero hráčů. Nemusíme ani měnit tým, umíme změnit styl hry. Možností je nepochybně o dost víc než před čtyřmi lety," konstatoval Casemiro.

S Brazilci už v osmifinále, nebo až ve finále? Doufejme, že se utkáme později, hlásí vládce portugalské lavičky