Navase a spol. čeká těžká šichta. Za každou cenu si chceme připsat první vítězství na turnaji, hlásí Němci

Navase a spol. čeká těžká šichta. Za každou cenu si chceme připsat první vítězství na turnaji, hlásí Němci
PREVIEW

Ze závěrečných třetích utkání skupiny E mistrovství světa v Kataru vzejdou ve čtvrtek další dva osmifinalisté. Ve hře jsou všechny čtyři týmy. V souboji prvního s druhým se utká Španělsko s Japonskem. Poslední Německo bude proti Kostarice odvracet druhý konec ve skupině po sobě, situaci však nemá ve vlastních rukou. Oba zápasy jsou na programu od 20:00.

Španělsku stačí k postupu remíza, za určitých okolností si může dovolit i prohrát. "Proti Japonsku nám stačí remíza, ale mistrovství světa je tak krátká soutěž, že nějaké spekulování nedává smysl. Budeme hrát na vítězství," řekl na tiskové konferenci trenér Luis Enrique. Jeho svěřenci v úvodu turnaje rozdrtili Kostariku 7:0 a následně remizovali s Německem 1:1.

Japonci v úvodu překvapivě zdolali po obratu Němce 2:1, následně však nečekaně podlehli Kostarice 0:1. Se Španěly se dosud utkali pouze v roce 2001, v přípravném zápasu prohráli 0:1. Rovněž asijskému celku by mohl za určitých okolností stačit k dosažení osmifinále nerozhodný výsledek.

"Proti Španělsku si můžeme připsat další velké vítězství jako s Německem. Čeká nás nejlepší tým na světě. Své schopnosti prokazují tím, že táhnou za jeden provaz i v lítých bitvách. Chceme je porazit a dostat se před ně," uvedl kouč Hadžime Morijasu.

Německo vyhrálo na šampionátu jediný z posledních čtyř duelů. K účasti mezi 16 nejlepšími mužstvy mu nemusí stačit ani výhra. S Kostarikou se potkalo v zahajovacím duelu domácího MS 2006, tehdy ji zdolalo 4:2. Čtyřnásobní mistři světa na posledním šampionátu poprvé v historii nepostoupili ze skupiny a zaznamenali nejhorší výsledek od roku 1938.

"Za každou cenu si chceme připsat první vítězství na turnaji bez ohledu na to, jaké různé kombinace možných postupových výsledků existují. Nejlepší je soustředit se na sebe. Uvidíme, kam se dostaneme. Kostarika se ve druhém zápase výrazně zlepšila," uvedl útočník Niclas Füllkrug, který gólem zařídil remízu se Španělskem.

Kostarice by remíza rovněž mohla pomoci do osmifinále, ale Japonsko by v takovém případě muselo se Španělskem prohrát. "Proti Německu musíme hrát lépe. Jestliže ho chceme porazit, musíme si vypracovat víc příležitostí," uvedl Bryan Ruiz. Pro sedmatřicetiletého záložníka se 147 reprezentačními starty by mohlo jít o rozloučení s národním týmem.

Čtvrteční program MS:

16:00 Chorvatsko - Belgie
16:00 Kanada - Maroko
20:00 Japonsko - Španělsko
20:00 Kostarika - Německo

Ronaldo je blízko nové štaci s výdělkem téměř pěti miliard za sezonu. Stane se spoluhráčem Ospiny či Luize Gustava?